جزییات خبر

سه شنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۰۷۰۵
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد؛

105 مرکز نیکوکاری در استان قزوین فعال است

(سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۱۶

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر 105 مرکز نیکوکاری در مناطق مختلف استان فعال است و اداره امور این مراکز به طور کامل توسط مردم انجام می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری یحیی آباد بیان کرد: مرکز نیکوکاری محلی برای تمرکز و انسجام فعالیت های نیکوکارانه است.

وی ادامه داد: گسترش جغرافیایی جمعیت موجب شده تا خدمت رسانی به نیازمندان مشروط به افزایش نیروی انسانی و تاسیس ادارات جدید باشد ولی اجرای چنین رویکردی مستلزم افزایش هزینه هاست .

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این نهاد با رویکرد بهره مندی هرچه بیشتر از ظرفیت های مردمی، تلاش می کند تا بستر کار خیر را برای مشارکت مردم فراهم کند.

وی افزود: حضور کمیته امداد امام خمینی (ره) در عرصه امدادرسانی به محرومان تابع تصمیم های این نهاد نیست بلکه به واسطه مشکلات جامعه میزان مراجعه افراد به این نهاد افزایش یا کاهش می یابد و ما تلاش می کنیم به تناسب مراجعه خدمات خود را به جامعه هدف تنظیم کنیم.

حق گویان عنوان کرد: مراکز نیکوکاری در راستای تمرکز بر محله و محله‌گرایی در امور خیریه با محوریت مسجد، ایجاد همبستگی، توازن اجتماعی در جامعه و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری و شناسایی نیازمندان واقعی و کمک به رفع نیازهای ضروری آنها با تاکید بر توانمندسازی مددجویان فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: در واقع مراکز نیکوکاری به لحاظ کارکرد یک کمیته امداد ولی به لحاظ ساختار یک مرکز خیریه مردمی است که فعالیت هایش توسط مردم انجام می شود و کمیته امداد در این فرایند دخالتی ندارد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: جمع‌آوری کمک‌های مردمی، شناسایی نیازمندان واقعی و کمک به خانواده‌های نیازمند با مشارکت معتمدان محل از اهداف ایجاد این مراکز است.

وی افزود: در حال حاضر 105 مرکز نیکوکاری در مناطق مختلف استان فعال است و اداره امور این مراکز به طور کامل توسط مردم انجام می شود.

حق گویان خاطرنشان کرد: مرکز نیکوکاری بستر امدادگری انقلابی و جهادی بدون تشریفات زائد اداری و با استفاده از ظرفیت مردم را فراهم کرده است.

وی یادآورشد: در امدادرسانی مراکز نیکوکاری نباید از ظرفیت توانمندسازی غفلت شود چراکه توانمندی به ارتقای وضعیت مددجو در ابعاد مختلف منجر می شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید