جزییات خبر

یکشنبه / ۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۰۶۴۶
گزارشگر : ۸۰
طی 10 ماهه سال جاری؛

اهدای کمک جهیزیه به 613 نیازمند

(یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۴۵

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: طی 10 ماهه سال جاری 613 نیازمند از مساعدتهای این نهاد در زمینه کمک به امر ازدواج بهره مند شده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ حجم 6 درصد و به لحاظ مبلغ 75 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد صیادی بیان کرد: کمک به تشکیل خانواده و صیانت از این نهاد مقدس یکی از مهمترین راهبرد‌های کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) است که در این خصوص علاوه بر آموزش و مشاوره خانواده قبل و بعد از ازدواج کمک هزینه تامین جهیزیه هم یکی از برنامه‌های این نهاد برای مساعدت به زوج های جوان است.

وی ادامه داد: ازدواج به عنوان راه حلی اجتماعی و پسندیده برای سامان دادن و ثبات بخشیدن به  زندگی و اهرمی برای رهایی از برخی معضلات و ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در سال‌های اخیر غلبه فرهنگ برگزاری جشن‌های پر هزینه و توجه به حاشیه‌های کم ارزش در مقوله ازدواج و تحمیل هزینه‌های گزاف به طرفین، سبب افزایش سن ازدواج و بروز آسیب‌های اجتماعی گردیده و مهمتر از همه جامعه را با مشکلات فراوان در زمینه تشکیل خانواده مواجه ساخته است.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی امام خمینی (ره) به عنوان یک نهاد اجتماعی و در راستای عمل به وظایف و ماموریت های خود، در یاری رسانی به نیازمندان و رفع نیازهای مختلف آنان، از سال ۱۳۷۰ برنامه وسیعی برای تأمین بخشی از هزینه‌های ازدواج در خانواده‌های نیازمند با رویکرد تحکیم و تقویت بنیان خانواده تدارک دیده است.

صیادی خاطرنشان کرد: این نهاد در زمینه ارائه خدمات جهیزیه به نوعروسان نیازمند، ارائه خدمات جهیزیه به بانوان سرپرست خانوار در صورت ازدواج مجدد، ارائه کمک هزینه ازدواج به پسران نیازمند و خدمات راهنمایی و مشاوره قبل از ازدواج فعالیت دارد.

وی عنوان کرد: طی 10 ماهه سال جاری 613 نیازمند از مساعدتهای این نهاد در زمینه کمک به امر ازدواج بهره مند شده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ حجم 6 درصد و به لحاظ مبلغ 75 درصد رشد داشته است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: برای کمک هزینه تهیه جهیزیه  در سال جاری بیش از سه میلیارد و 576 میلیون تومان هزینه شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 75 درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در پرداخت کمک هزینه ازدواج ، طی سال جاری و در تعامل با بسیج سازندگی در سه مرحله 124 سری جهیزیه برای نیازمندان و محرومان تأمین شده است.

صیادی یادآورشد: این نهاد آمادگی دارد در قالب طرح کوثر کمک های مردمی را برای کمک به تأمین جهزیه نیازمندان و محرومان جمع آوری کند که برای این امر علاوه بر مراجعه حضوری کد دستوری # 028*8877* در دسترس عموم است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۲۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید