جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۷:۳۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۰۵۹۲
گزارشگر : ۸۰
رئیس شورای زکات استان قزوین:

ظرفیت های خدادادی به حدی است که نباید در جامعه فقر داشته باشیم

(چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹) ۱۷:۳۸

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای زکات استان قزوین گفت: ظرفیت های موجود و سرمایه های خدادادی به حدی است که ما نباید در جامعه فقیر داشته باشیم، در استان قزوین هم به لحاظ کشاورزی ظرفیت های بالایی وجود دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ آیت ا... عبدالکریم عابدینی در نشست شورای زکات استان قزوین که در مسجد شیخ الاسلام و با حضور بختیاری، رئیس کمیته امداد کشور برگزار شد، بیان کرد: زکات قطعه ای از نقشه جامع دین است، زکات با تقوا و نماز مطرح می شود و این حساسیت به حدی است که اگر دکمه لباس ما مشمول زکات باشد نماز ما باطل است.

وی ادامه داد: اگر همه شب ها به نماز و روزها به روزه و همه مال خود را در راه خدا بدهیم ولی ولایت و امامت در کار ما نباشد ذره ای ثواب نخواهیم برد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: بنابراین مجموعه احکام دین، نقشه جذاب و زیبای دین می شود و ولایت ستون نماز است و اگر نماز نباشد، ساختمان دین فرو می ریزد.

آیت الله عابدینی گفت: ظرفیت های موجود و سرمایه های خدادادی به حدی است که ما نباید در جامعه فقیر داشته باشیم، در استان قزوین هم به لحاظ کشاورزی ظرفیت های بالایی وجود دارد.

وی توضیح داد: زکات درخت طیبه است، چند درخت در کنار هم باغ و چند باغ کنارهم جنات را تشکیل می دهد این دنیا مزرعه آخرت است و اعمال و رفتار ما در دنیا زمینه ساز بهشت خواهد بود و زکات، نماز، حج ابراهیمی، جهاد در راه خدا، صله رحمی، وحدت، محبت، امر به معروف هرکدام شجره ای هستند که در کنار هم جنات را تشکیل می دهند .

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآورشد: بحث مهم دیگر فرهنگ سازی در حوزه زکات است و همه برای این تحقق این امر مهم بسیج هستند تا فرهنگ سازی اتفاق بیفتد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید