جزییات خبر

پنج شنبه / ۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۱۲۸
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

توسعه و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری یک ضرورت است

(پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۰۱

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: توسعه و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه یک ضرورت است تا عموم مردم با احساس مسئولیت اجتماعی ضمن ادای وظیفه شرعی و انسانی خود، مشکلات بخشی از هموطنان را نیز برطرف سازند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با فرماندار شهرستان البرز بیان کرد: موضوع فقر و فقرزدایی باید به صورت علمی مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان راهکار مناسب و قابل اجرا نیز برای آن ترسیم شود.

وی ادامه داد: متاسفانه یکی از این واقعیت های تلخ در زمینه ایجاد فقر، کوتاهی برخی دستگاه ها و سازمان ها در انجام وظایف و تکالیغ سازمانی است، چرا باید کسی در محلی مشغول بکار باشد و بیمه نداشته باشد، در چنین شرایطی است که حادثه منجر به فوت نه تنها دست این فرد را از دنیا کوتاه می کند بلکه دستان خانواده آن فرد را از هر نوع حمایت اجتماعی لازم هم، محروم می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اگر این فرد متوفی بیمه داشته باشد، خانواده اش حداقل مستمری را دریافت کرده و در بدترین شرایط از کمک دیگران بی نیاز می شدند ولی به واسطه این کوتاهی ها با جمعیت قابل توجهی از زنان سرپرست خانوار نیازمند و تحت حمایت مواجه هستیم.

وی افزود: خانواده به واسطه اعتیاد بی سرپرست می شود ویا بیمه سرپرست خانواده پاسخگوی هزینه های بیماری سخت و صعب العلاج نیست و یا اینکه اشتغال لازم برای سرپرستان خانوار فراهم نشده است و مسائلی از این قبیل همه و همه دست به دست هم داده و موجب می شوند تا چالش های یک خانوده آغاز شود.

حق گویان تصریح کرد: قرار نیست دستگاه های دیگر کوتاهی کنند و بار کم کاری آنها بر دوش کمیته امداد گذاشته شود بلکه باید سازوکار علمی و مدیریتی برای این منظور تدارک دیده شود.

وی اعلام کرد: یکی از برنامه های این نهاد برای استفاده از ظرفیت های مردمی تبیین موضوع انفاق و نیکوکاری است از این رو توسعه و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه یک ضرورت است تا عموم مردم با احساس مسئولیت اجتماعی ضمن ادای وظیفه شرعی و انسانی خود، مشکلات بخشی از هموطنان را نیز برطرف سازند .

در ادامه فرماندار شهرستان البرز اظهارکرد: باید کارهای انجام شده و خدمات ارائه شده به خانواده های تحت حمایت برای عموم مردم تبیین و تشریح شود تا خدمت به مردم به عنوان یک ارزش دیده شود.

محمد نصیری تأکید کرد: نباید به ساعت کار اداری بسنده کنیم باید از فرصت خدمت استفاده کنیم و خدمات بیشتری را به مردم ارائه کنیم چراکه بدون مردم این دستگاه ها اعتبار و ارزشی ندارند.

وی یادآورشد: ما آمادگی داریم تا در کنار کمیته امداد باشیم و به نیازمندان خدمت کنیم، کمیته امداد برای هر کس که خدمت به نیازمندان را مورد توجه قرار دهد بستر و زمینه خوبی است تا تکلیف خود را اداء کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید