جزییات خبر

پنج شنبه / ۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۱۲۶
گزارشگر : ۸۰

رئیس کمیته امداد شهرستان البرز منصوب شد

(پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۴۲

با حکم مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، حسین اصلی بیگی به عنوان رئیس کمیته امداد البرز منصوب و معرفی شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در مراسم معارفه رئیس کمیته امداد البرز(الوند) بیان کرد:

محور برنامه های اجرایی کمیته امداد استان قزوین بر فرهنگ سازی، توانمندسازی، آموزش و اشتغال، تکریم، ظرفیت سازی، توسعه مشارکت های مردمی و تأمین مسکن برای نیازمندان استوار است.

وی ادامه داد: فرهنگ سازی یک اصل است چراکه تلاش می کنیم تا همه برنامه های اجرایی و خدمات ارائه شده به ولی نعمتان، با پیوست فرهنگی همراه باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: توانمندسازی موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد برای این منظور باید استعداد سنجی و استعداد یابی در بین مددجویان تحت حمایت صورت بگیرد تا با توجه به توانایی آنها آموزش و اشتغال برقرار شود.

وی افزود: در حوزه شهرستان البرز واحدهای تولیدی مختلفی فعالیت می کنند که لازم است با تقویت تعاملات با واحدهای صنعتی برای استفاده از این ظرفیت غنی و بالقوه به نفع خانواده های تحت حمایت استفاده شود.

حق گویان عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های شهرستان البرز لازم است از توان و ظرفیت صنعتی و کشاورزی این منطقه استفاده شود چراکه برای اشتغال به کار از طریق شرکت های صنعتی و کاریابی ها زمینه و بستر مناسبی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از زیرساخت های لازم برای توانمندسازی مبتنی بر اشتغال، آموزش است چراکه بدون آموزش نمی توانیم پایداری اشتغال را انتظار داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: مشارکت مردمی از برنامه های مهم این نهاد است چراکه با توجه به کاهش اعتبارات دولتی باید برای افزایش مشارکت های مردمی، برنامه ریزی بیشتری داشته باشیم.

وی عنوان کرد: از این رو ضمن اجرای طرح حامی یابی برای استمرار کمک حامیانی که ارتباط نامنظم دارند نیز برنامه هایی  داریم تا بتوانیم فرهنگ انفاق و نیکوکاری را در جامعه بسط و گسترش دهیم.

حق گویان خاطرنشان کرد: ظرفیت سازی یکی از برنامه های مستمر است تا بتوانیم توان مالی مناسبی برای ارائه خدمات بیشتر به نیازمندان ایجاد کنیم البته انتظار ما این است که از ظرفیت سازمان ها و ادارت استفاده شود چراکه تنها کمیته امداد متولی رفع فقر در جامعه نیست بلکه همه دستگاه ها باید وارد کار شوند و برای فقرزدایی اقدام کنند.

وی اظهارکرد: تکریم و احترام به عموم افراد اعم از مددجو یا حامی یک اصل در گام نخست مواجه با افراد است چراکه اعتقاد داریم کمیته امداد یک دستگاه خدمت رسان به مردم است و این امر با تکریم اجین است از طرفی نام زیبای امام خمینی (ره) یادآور این نکته مهم است که در اسلام خوش اخلاقی و رفتار شایسته بسیار مورد تأکید است.

وی تصریح کرد: تقویت همدلی، ایجاد انگیزه و تحکیم عدالت محوری و مراقبت از فرصت ها برای خدمت رسانی، از جمله برنامه های محوری است که باید در اولویت کارهای دستگاه های خدمت رسان باشد.

وی در پایان با تقدیر از رئیس سابق کمیته امداد شهرستان البرز یادآورشد: امیدواریم این تغییر به ارتقای خدمت رسانی به نیازمندان منجر شود.

شایسته ذکر است که حجت ا... غلامی آقابابایی رئیس سابق کمیته امداد شهرستان البرز در حال حاضر به عنوان قائم مقام کمیته امداد استان منصوب شده و حسین اصلی بیگی رئیس کمیته امداد شهرستان البرز پیش از این معاون کمیته امداد شهرستان البرز بوده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید