جزییات خبر

یکشنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۸
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۵۰۳۲
گزارشگر : ۱۰۳
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی:

167 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی در آذربایجان‌غربی پرداخت شده است

(یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۲۸

کمیته امداد آذربایجان‌غربی در سال گذشته با پرداخت 167 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد، برای چهار هزار و 500 خانواده تحت حمایت‌ فرصت‌های مختلف شعلی ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: این نهاد در سال گذشته با پرداخت 167 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد، برای چهار هزار و 500 خانواده تحت حمایت فرصت‌های مختلف شعلی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: کمیته امداد آذربایجان‌غربی در سال جاری نیز در نظر دارد هفت هزار و 300 فرصت شغلی پایدار با پرداخت  236 میلیارد تومان تسهیلات فرض‌الحسنه برای خانواده‌های مددجو ایجاد کند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تصریح کرد: این نهاد در ماه مبارک رمضان با مشارکت 8 میلیارد و 500 میلیون تومانی خیران در قالب طرح اطعام مهدوی، توانسته 85 هزار بسته معیشتی در میان خانواده‌های تحت حمایت توزیع کند.

وی اظهار کرد: در ایام کرونایی، هدایای 500 هزار تومانی برای هرکدام از ایتام تحت حمایت کمیته امداد از سوی بنیاد مستضعفان مساعدت شده است.

سهندی یادآور شد: کمیته امداد برای رفع مشکلات اولیه خانواده‌های تحت حمایتی که بر اثر بیماری منحوس کرونا سرپرست خود را از دست می‌دهند 10 میلیون تومان مساعدت بلاعوض کرده و جهت ترمیم آسیب‌های روحی این خانواده‌ها از 19 مشاور و 130 مددکار کمک‌های معنوی دریافت می‌کند.

وی گفت:  بیش از 156 میلیارد تومان در سال گذشته از مسیر مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به نیازمندان استان مساعدت شده که این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال پیشین، 53 درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تاکید کرد: مردم خیر و نیکوکار استان در سال گذشته بیش از 42 میلیارد تومان زکات پرداخت کرده‌اند که 90 درصد این مبلغ، به منظور رفع مشکلات خانواده‌های محروم و بقیه نیز برای احداث یا تکمیل طرح‌های عمرانی عام‌المنفعه در مناطق محروم استان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: 36 هزار خانواده آسیب دیده از کرونا در آذربایجان‌غربی شناسایی شده است که از این تعداد، 18 هزار خانوار در مرحله نخست بسته‌های معیشتی دریافت کرده و بقیه نیز در مرحله دوم این بسته‌ها را دریافت خواهند کرد.

سهندی در این نشست با اشاره به افزایش تعداد مددجویان در سال جدید، اظهار کرد: در پایان سال گذشته تعداد مددجویان این نهاد از از 120 هزار نفر در سال 97 به 188 هزار نفر رسید و در سال 99 نیز در نظر داریم برای حمایت از 36 هزار نفر از افرادآسیب پذیر برنامه ریزی کنیم.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۳۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید