جزییات خبر

یکشنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۰۳۰
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه آوج:

امداد پل ارتباطی اغنیاء و نیازمندان است

(یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۳:۵۶

امام جمعه آوج گفت: کمیته امداد با توجه به ظرفیت های موجود بستری را فراهم کرده که به عنوان پل ارتباطی اغنیاء و فقرا و نیازمندان عمل می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام سید ضیاء الدین هاشمی در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: کار کمیته امداد برگرفته از قرآن و سیره انبیا و اولیا بوده و از وظایف حکومت های اسلامی است.

وی ادامه داد: تأسیس سریع کمیته امداد پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نشان دهنده اهمیت این موضوع است البته اقدام امام (ره) در تأسیس کمیته امداد به صورت نهاد مردمی و جدای از سیستم دولتی نیز خود پیام دارد.

امام جمعه آوج اضافه کرد: کمیته امداد با توجه به ظرفیت های موجود بستری را فراهم کرده که به عنوان پل ارتباطی اغنیاء و فقرا و نیازمندان عمل می کند، یعنی این نهاد نیازمندان واقعی را شناسایی کرده و افراد می توانند کمک های خود را به اطمینان به محرومان ارائه کنند.
حجت الاسلام هاشمی عنوان کرد: باید شکر گذار خداوند سبحان باشیم که بستر خدمت به محرومان برایمان مهیاست تا به وظیفه دینی خود عمل کنیم ولی نباید تصور کنیم خدماتی که کمیته امداد به محرومان ارائه می کند، موجب می شود تا مسئولیت از گردن ما ساقط شود.

وی تصریح کرد: خدمات کمیته امداد به معنی کفایت خدمات نیست بلکه باید روز به روز برای خدمت بیشتر برای خودکفایی و توانمندی این خانواده ها تلاش شود.
امام جمعه آوج اظهارکرد: نیازمندان موانع و مشکلات زیادی دارند که باید برای رفع آنها تلاش شود؛ مشکلات معیشتی، تحصیلی، درمانی و ... باید مورد پیگیری قرار گیرد ضمن نباید از مباحث فرهنگی و اعتقادی خانواده ها غافل شویم.

وی با تشکر از اقدامات فرهنگی کمیته امداد تأکید کرد: کمیته امداد باید به سازوکار فرهنگی اهمیت بیشتری بدهد چراکه اهمیت توجه به مسائل فرهنگی کمتر از کمک های اقتصادی نیست و جامعه نیز باید به این رویکرد مهم توجه داشته باشد.

حجت الاسلام هاشمی عنوان کرد: اگر بتوانیم با تلاش جهادی از طریق کمیته امداد به خانواده ها مدد برسانیم دیگر نیازی به وجود سایر خیریه ها و دستگاه ها و کار موازی با امداد نخواهد بود.
وی تصریح کرد: در زمینه تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است، کمیته امداد می تواند نقش آفرینی داشته باشد، این نهاد ظرفیت های بالایی دارد تا در بحث ایجاد اشتغال و در بحث احداث مسکن از طریق راه اندازی اردوهای جهادی، مجاهدانه حرکت کند.
وی یادآورشد: عدالت در اجرا و ارائه خدمات مناسب به خانواده های تحت حمایت ، به تقویت اعتماد عمومی به خدمات امداد منجر خواهد شد و اعتماد عمومی موجب می شود کمک های مردمی هم ارتقا پیدا خواهد کرد و بالتبع خدمات امداد هم به نیازمندان بهترو بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۲۹۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید