جزییات خبر

یکشنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۰۲۸
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

زندگی عزتمندانه نیازمندان، پایان خدمات کمیته امداد است

(یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۳:۴۲

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: زمانی خدمات این نهاد برای خانواده تحت حمایت نتیجه بخش و پایان یافته خواهد بود که زندگی عزتمندانه برای خانواده محقق شود یعنی مددجو صاحب درآمد پایدار شود و نیاز به کمک دیگران نداشته باشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با امام جمعه آوج بیان کرد: راهبرد مدیریتی کمیته امداد بر محور مردم استوار است یعنی وقتی می گوئیم اساس کار این نهاد مردمی است مفهوم این کلام شعاری نیست.

وی ادامه داد: مردمی بودن این نهاد موجب شده که حدود دو سوم خانوارهای استان به واسطه مشارکت در طرح های خدمت رسانی به نیازمندان با این نهاد ارتباط داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این نهاد خدمات مختلفی را به مددجویان ارائه می کند ولی خدمات این نهاد برمحور توانمندسازی است، بدین معنا که قرار نیست یک مددجو تا پایان عمرش نیازمند باقی بماند بلکه باید کمک کنیم تا به زندگی عزتمندانه برسد.

وی افزود: زمانی خدمات این نهاد برای خانواده تحت حمایت نتیجه بخش و پایان یافته خواهد بود که زندگی عزتمندانه برای خانواده محقق شود یعنی مددجو صاحب درآمد پایدار شود و نیاز به کمک دیگران نداشته باشد، البته امروز مددجویانی داریم که نه تنها استقلال مالی یافته اند بلکه خود در کسوت حامی به حضورشان در این نهاد ادامه می دهند و از ایتام و نیازمندان حمایت می کنند.

 

حق گویان با اشاره به مسائل مورد توجه در کمیته امداد خاطرنشان کرد: ارائه بسته های فرهنگی و پیوست فرهنگی خدمات، استفاده از ظرفیت علما در برنامه ها، ظرفیت سازی و استفاده از ظرفیت های بالقوه مردمی، توانمند سازی خانواده ها، ارائه خدمات در یک برنامه زمانبندی شده مشخص به مددجویان با رعایت کرامت خانواده ها و ارتقا امید به زندگی در خانواده ها از رویکردهایی است که در اجرای برنامه های مختلف این نهاد مورد توجه است.

وی اعلام کرد:  ایجاد فرصت اشتغال، تقویت مشارکت های مردمی و تقویت اعتماد عمومی، توسعه مراکز نیکوکاری و انجام کار مردم از طریق مردم، تلاش برای تأمین مسکن نیازمندان و یا مقاوم سازی مسکن آنان و ... از جمله برنامه های جاری این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: آوج ظرفیت های بالقوه و زیادی در مباحث مختلف دارد که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت ها به نفع محرومان استفاده کنیم.

حق گویان یادآورشد: اخلاق مداری امدادگران یکی از مسائل مورد توجه است البته این اخلاق مداری باید در تمامی شئون زندگی شخصی و اداری همکاران برجسته باشد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید