جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۹۶۹
گزارشگر : ۸۰
دو انتصاب در استان قزوین؛

قائم کمیته امداد استان قزوین معرفی شد

(چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۶:۲۲

طی مراسمی قائم مقام و مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان قزوین معارفه شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در مراسم معارفه قائم مقام و مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان ، که در نمازخانه اداره کل کمیته امداد استان برگزار شد، بیان کرد: تلاش در جهت اجرای اسناد بالادستی یکی از مهمترین وظایف حوزه های ستادی و اجرایی در استان است.

مهرعلی حق گویان تغییر مسئولیت ها را هشداری برای خدمت بیشتر به مردم دانست و  اضافه کرد: نباید فرصت خدمت به مردم را به آسانی از دست بدهیم چراکه روز پایان مسئولیت برای فرصت های خدمتی که از دست داده ایم و خدمتی که می توانستیم انجام بدهیم ولی به دلایل مختلف انجام نشده، حسرت خواهیم خورد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: برای خدمت به مردم باید خود را نوکر مردم بدانیم چراکه با عناوین مدیریتی و کارمندی صرف نمی توان به مردم خدمت کرد و در این بین خدمت به نیازمندان و محرومان نیاز به تلاش مضاعف دارد.

وی در خصوص برنامه ها و روش های خدمت به محرومان گفت: تأکید و تأیید ما فرهنگ سازی است، یکی از اولویت های مدیریتی مورد انتظار استفاده از فرهنگ ناب اسلامی است یعنی باید تمامی کارهاو خدمات ما به ولی نعمتان تحت حمایت، پیوست فرهنگی داشته باشد.

حق گویان تصریح کرد: این سخن به این معنا نیست که چند برگ محتوی مسائل فرهنگی را ضمیمه پیشنهاد اجرای برنامه یا طرح خود کنیم بلکه باید هر اقدام و کار ما توأم با رعایت مسائل فرهنگی، آداب و شئونات اسلامی و فرهنگی باشد، البته اجرای کارها به قصد قرب الهی گام نخست است.

وی عنوان کرد: کار فرهنگی یعنی اینکه مسائل شرعی را رعایت کنیم و در کار خود با پرهیز از آمارزدگی و آمارگرایی، به دنبال ارائه خدمت شایسته و مرضی درگاه الهی باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: داشتن پیوست فرهنگی یعنی فرهنگ کار و تلاش جهادی در میان ما به افزایش آمار خدمات منجر شود تا مردم، هم به کارما و هم به آمار ما وثوق داشته باشند، با چنین روشی اعتماد مردمی حاصل شده و باید بیشتر هم شود.

وی خاطرنشان کرد: کار فرهنگی یعنی تبلیغاتی کار نکنیم؛ به مردم به عنوان صاحبان کشور گزارش عملکرد خود را ارائه کنیم ولی نباید اجازه دهیم کار مقدس امداد رسانی تبلیغاتی شود اگرچه هر کاری که در کمیته امداد امام (ره) انجام می شود و به مردم ارائه می شود، نمی تواند برای ما تبلیغ باشد چراکه نوکری تبلیغات ندارد ولی تبلیغ فرهنگ انفاق و خدمات نظام یک اصل است.

حق گویان اظهارکرد: اقدام دیگری که در کمیته امداد برای ما مهم است و نقش اساسی را در ارائه خدمات این نهاد دارد توانمندسازی است، توانمندسازی گام اساسی در فرایند خدمت رسانی به مددجویان را دارد.

وی عنوان کرد: وقتی مددجویی وارد چرخه حمایتی کمیته امداد می شود باید برای این مددجو برنامه داشته باشیم و این برنامه ریزی با شناسایی نیازهای مددجو و توانایی هایش حاصل می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: نگاه به امداد باید از نگاه مرکز اقامتی به مرکز اورژانس تغییر یابد، نباید اجازه دهیم مددجو تصور استمرار دوره حمایتی را داشته باشد چراکه با حمایت های برنامه ریزی شده مبتنی بر اشتغال، زندگی مددجویان به سمت عزت و کرامت بیشتر هدایت می شود.

وی گفت: کمک بلاعوض اگرچه در جای خود و در زمان محدود خود راهگشاست ولی چاره کار محرومیت زدایی در گرو توانمندسازی مددجویان است.

حق گویان ادامه داد: اگرچه تبدیل مددجوی نیازمند به فردی پرتلاش، دارای حرفه و کار، سالم و مفید در جامعه کار بزرگی است ولی باید تلاش کنیم هنر خود را در تبدیل مددجو به حامی و مددکار سایر نیازمندان نشان دهیم.

وی یادآورشد: یکی از مسائلی که در ارائه خدمات به افراد تحت حمایت باید مورد توجه قرار گیرد، ارائه خدمات در زمان بندی مناسب است یعنی باید خدمات مختلف را در شرایط متناسب افراد توأم با آمادگی آنها ارائه کنیم.

در ادامه حجت ا... غلامی آقابابایی که پیش از این ریاست کمیته امداد شهرستان البرز را بر عهده داشت، به عنوان قائم مقام کمیته امداد استان قزوین و سید مهدی آبفروش به عنوان مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان قزوین معرفی شد.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید