جزییات خبر

دوشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۸۸۹
گزارشگر : ۸۰
به منظور تامین مسکن مددجویان صورت گرفته؛

واریز مبلغ 12 میلیارد تومان به حساب اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

(دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۵۱

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: به منظور تامین 377 واحد مسکن مهر برای مددجویان تحت حمایت این نهاد، تاکنون بالغ بر 12 میلیارد تومان به حساب اداره کل راه و شهر سازی واریز شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین، بیان کرد: تأمین مسکن یکی از نیازهای اساسی مددجویان است و با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، تأمین این نیاز مستلزم صرف هزینه های زیادی است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مددجویی که صاحب خانه شود از فشار مالی هزینه های اجاره مسکن رها شده و با فراغ بال بیشتری می تواند به رفع سایر مشکلات خود بپردازد.

وی افزود: در سال 97 گام مهمی برای تأمین مسکن مددجویان برداشته شد و مقرر شد که 425 واحد مسکن مهر برای مددجویان استان قزوین اختصاص یابد که 377 واحد آن مورد تایید قرار گرفت.

حق گویان تصریح کرد: مشکلات در تأمین منابع مالی، افزایش تورم و قیمت مسکن و موانع به وجود آمده ناشی از کرونا موجب شد تا تحویل این واحدهای مسکونی به صورت کامل انجام نشود.

وی عنوان کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین با توجه به افزایش هزینه های ساخت وساز و لزوم تأمین منابع مالی پیمانکاران اجرایی مطالبه وجوه بالاتری را داشت که با رایزنی ها و پیگیری های به عمل امده، بخش اصلی منابع مالی برای 377 واحد تأمین شده است.

مدیرکل کمیته امداد ستان قزوین با تقدیر از پیگیری های مجموعه مدیران راه و شهرسازی و همراهی در پیگیری مسکن نیازمندان گفت: به منظور تامین 377 واحد مسکن مهر برای مددجویان تحت حمایت این نهاد، تاکنون بالغ بر 12 میلیارد تومان به حساب اداره کل راه و شهر سازی واریز شده است و منتظر اعلام قیمت تمام شده واحدهای مسکونی در شورای مسکن استان جهت ادامه پروژه و تکمیل و واگذاری واحد های فوق به مددجویان هستیم .

در ادامه مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین خاطرنشان کرد: مسکن و شهرسازی از ابتدای انعقاد تفاهم نامه اجرایی برای تحویل این واحدهای مسکونی تلاش خود را بر تسریع تکمیل واحدها و تحویل آن به مددجویان به عمل آورده است.

ابراهیم مبارک قدم توضیح داد: برای این منظور جلسات متعددی در راه و شهرسازی استان، استانداری و وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد و در آخرین جلسه که پیش از شیوع بیماری کرونا و در وزارتخانه تشکیل شد، آقای فتاح نیز حاضر شد و علیرغم عدم مسئولیت در کمیته امداد، تأمین بخشی از افزایش قیمت را پذیرفت و پرداخت انجام شد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بستر برای تسریع در تکمیل 377 واحد تخصیصی به مددجویان استان قزوین در حال انجام است و با توجه به تأمین مالی از سوی کمیته امداد، تنها مانع کار محدودیت های ناشی از بیماری کروناست.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید