جزییات خبر

یکشنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۸۵۴
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

گسترش کمیته امداد در افزایش مشارکت مردمی است

(یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۰:۳۱

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: کمیته امداد گسترش فعالیت های خود را در افزایش نیرو و تجهیزات نمی بیند بلکه در تلاش هستیم کار مردم را به مردم واگذار کنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با آقای عباسپور منتخب مردم شهرستانهای بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی که در سالن جلسات کمیته امداد استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) براساس اساسنامه و رهنمودهای مقام معظم رهبری وظایفی دارد.

وی ادامه داد: مهمترین و اساسی ترین وظیفه این نهاد رسیدگی به نیازمندان است که این راهبرد از طریق سیاست توانمندسازی پیگیری و اجرا می شود تا مددجو به زندگی عزتمندانه دست یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در این میان تلاش می کنیم خدمات مختلف را با بستر و محور مشارکت مردمی ارائه کنیم چراکه این نهاد تلاش می کند تا کار مردم توسط مردم انجام شود.

وی افزود: کمیته امداد گسترش فعالیت های خود را در افزایش نیرو و تجهیزات نمی بیند بلکه در تلاش هستیم کار مردم را به مردم واگذار کنیم.

حق گویان عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در ایجاد فقر نقشی ندارد اما در زمینه مبارزه با فقر به عنوان یک نهاد حمایتی تلاش می کند با استفاده از ظرفیت های مختلف درون و برون سازمانی ظرفیت های بالقوه مددجویان را شناسایی و به پویایی برساند و زمینه و بستر حضور آنها را در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه فراهم کند.

وی تصریح کرد: یکی از بسترهایی که به استفاده از ظرفیت های مردمی کمک می کند، مراکز نیکوکاری است در مراکز نیکوکاری، نیکوکاران و افراد دلسوز هر محله کمک می کند تا بتوانند با محوریت مسجد ، توانایی های خود و افراد ساکن در محله خود را برای ارتقای وضعیت معیشتی نیازمندان بکارگیری کنند و کمیته امداد امام (ره) در مراکز نیکوکاری فقط نقش نظارتی دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: در این مراکز آحادمردم با هر نوع فکر و توانایی مالی امکان حضور خواهند داشت و به دور از بروکراسی اداری با بسترهای ایجاد شده از سوی کمیته امداد امام (ره) امکان خدمت به نیازمندان واقعی فراهم است.

وی اظهارکرد: تکریم کارکنان ، مددجویان و خیران و هر کسی که با این نهاد ارتباط دارد یک اصل ضروری است از این رو تلاش می کنیم تا تکریم و رفتار توأم با عزت را برای همه مراجعان و افراد مرتبط با این نهاد جاری و ساری کنیم.

حق گویان اعلام کرد: در حال حاضر بیش از 31 هزار خانوار با جمعیت بیش از 60 هزار نفری تحت حمایت این نهاد هستند که نیازهای آنها مورد بررسی و اقدام قرار می گیرد.

وی تأکید کرد: سال گذشته اعبتارات دولتی کمیته امداد استان قزوین 23 میلیارد تومان بوده که سال جاری به 13 میلیارد کاهش یافته است که باید این کسری مالی که برای کمک به مددجویان بود را از محل کمک های مردمی جبران کنیم.

در ادامه رئیس کمیته امداد بوئین زهرا گفت: اگرچه بوئین زهرا در وضعیت اقتصادی نسبت به سایر نقاط استان ضعیف تر است ، لکن مردم متدین و ولایتمدار شهرستان بوئین زهرا در کارهای خیر و کمک به نیازمندان پیشگام هستند و به عنوان مثال در طرح اکرام، میانگین کمک حامیان بیش از 500 هزار تومان است حال آنکه میانگین استانی کمتر از 300 هزار تومان است.

علی قهرمانی یادآورشد: در حال حاضر سه هزار و 800 خانوار مددجوی تحت حمایت داریم که یکی از نیازهای اسای آنها تأمین مسکن است که نیازمند همکاری دستگاه های مختلف همچون شهرداری، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و بنیاد مسکن هستیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۶۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید