جزییات خبر

دوشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۵۶۸
گزارشگر : ۸۰
در سال جهش تولید؛

ایجاد فرصتهای شغلی برای مددجویان کمیته امداد افزایش می یابد

(دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۲۵

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: برای استقلال معیشتی و اقتصادی خانواده ها، ایجاد درآمد از طریق اشتغال زایی دنبال می شود از این رو سال 99 که سال جهش تولید نام گذاری شده است، برنامه ایجاد اشتغال کمیته امداد استان قزوین برای مددجویان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با فرمانده سپاه استان قزوین بیان کرد: اساس کار کمیته امداد امام (ره) خدمت به نیازمندان و توانمندسازی آنان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 31 هزار خانوار با جمعیت قریب به 58 هزار نفر در قالب زنان سرپرست خانوار، سالمندان، دانش آموزان و ... از خدمات تک و چند خدمتی این نهاد بهره مند هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خدمت به این خانواده ها را در دو بخش تقسیم کرده ایم؛ بخشی از این خدمت به صورت فوری و در قالب کمک های معیشتی تعریف شده است و بخش دوم خدمت به خانواده ها بر محور عزت بخشی و حفظ کرامت انسانی آنها پیگیری می شود.

وی افزود: در بخش دوم توانمندسازی از طریق ایجاد اشتغال، تأمین مسکن، مساعدت درمانی، کمک به امر ازدواج و کمک های فرهنگی و اجتماعی پیگیری می شود تا خانواده مددجو نیازمند باقی نماند و برای استمرار زندگی عادی خود به کمک دیگران محتاج نباشد بلکه با ایجاد درآمد و داشتن سرپناه به حداقل های لازم در زندگی دست یابد.

حق گویان تصریح کرد: برای استقلال معیشتی و اقتصادی خانواده ها، ایجاد درآمد از طریق اشتغال زایی دنبال می شود از این رو سال 99 که که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال جهش تولید نام گذاری شده است، برنامه ایجاد اشتغال کمیته امداد استان قزوین برای مددجویان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی توضیح داد: سال گذشته میزان اشتغال ایجاد شده کمیته امداد استان قزوین با سه هزار و 483 فرصت شغلی بوده و در سال جاری با برنامه ریزی انجام شده بنا داریم قریب به پنج هزارفرصت شغلی جدید برای نیازمندان ایجاد کنیم .

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: برای این منظور از ظرفیت های مختلف برای اشتغال زایی استفاده می کنیم تا بتوانیم مددجویان واجد شرایط را در مشاغل مختلف در جریان تولید قرار دهیم و امیدواریم ضمن خدمت به جامعه مددجویی در تحقق شعار سال نیز، گام موثری برداریم.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام (ره) برای حمایت از اشتغال نیازمندان بسته تشویقی را برای کارفرمایان تدارک دیده است که صاحبان مشاغل و واحدهای تولیدی می توانند از این بسته بهره مند شوند.

حق گویان عنوان کرد: براساس این بسته تشویقی کارفرمایان به واسطه جذب مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، تا دو سال از پرداخت حق بیمه نیروی جذب شده معاف بوده و این حق بیمه از سوی کمیته امداد امام (ره) پرداخت می شود.

وی تأکید کرد: کمیته امداد امام (ره) همکاری دیگری با کارفرمایان دارد که براین اساس آماده است نیروی مورد نیاز کارفرمایان را متناسب با مهارت های مورد نیاز، آموزش داده و همچنین با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه طولانی مدت، نیروی مورد نیاز کارفرمایان را تأمین کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به ارتباط کمیته امداد با همه نهادها، سازمان ها و ادارت و حتی اشخاص اظهارکرد: خط اصلی کمیته امداد حرکت در مسیر ولایت و خدمت به مردم و نوکری نیازمندان به دور از هر گونه کار سیاسی است.

وی یادآورشد: هر دستی که با نیت الهی و برای خدمت خالصانه برای مردم باشد، می فشاریم و در کنار مردم برای خدمت به نیازمندان و ارتقای زندگی محرومان ایستاده ایم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۹۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید