جزییات خبر

شنبه / ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۳۶۰
گزارشگر : ۸۰
طی سال جاری محقق می شود؛

ایجاد چهار هزار و 880 فرصت شغلی

(شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹) ۱۰:۲۳

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال جاری برنامه اشتغال زایی کمیته امداد استان قزوین بر ایجاد چهار هزار و 880 فرصت شغلی هدف گذاری شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان پس از بازدید از کمیته امداد اقبالیه با حضور در دفتر امام جمعه اقبالیه با حجت الاسلام فاطمیان دیدار کرد.

وی با اشاره به برنامه های مختلف کمیته امداد امام (ره) برای هدایت جامعه مددجویی به سمت زندگی عزتمندانه بیان کرد: مهمترین برنامه کمیته امداد امام (ره) توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است به ویژه این توانمندی باید در حوزه اقتصادی و اشتغال مورد توجه باشد چراکه قطع وابستگی اقتصادی خانواده مددجو مهمترین هدف توانمندسازی است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: قطع وابستگی خانواده نیازمند از کمک دیگران عزت را برای آنها رقم می زند بدین معنا که مددجویی که تا دیروز برای کمترین خواسته به کمک فکری و مالی دیگران محتاج بود با انگیزه و عزت نفس متکی بر احساس مفید بودن، نقش آفرینی مناسب تری در زندگی فردی و اجتماعی خود رقم می زند.

وی افزود: توانمندسازی با محورهایی چون اشتغال، تأمین مسکن، ارتقای تحصیلی، ازدواج و ... محقق می شود که برای تحقق هر یک از این موارد برنامه های مناسبی تدوین شده است.

حق گویان تصریح کرد: در بحث توانمندسازی مبتنی بر اشتغال، طی سال جاری برنامه اشتغال زایی کمیته امداد استان قزوین بر ایجاد چهار هزار و 880 فرصت شغلی هدف گذاری شده است.

وی توضیح داد: ایجاد اشتغال در کمیته امداد تنها بر اعطای تسهیلات متمرکز نیست بلکه این فرایند با چرخه شناسایی مددجو به لحاظ توانایی کلید خورد و پس از آموزش به پرداخت تسهیلات منجر می شود که در این بخش نیز تلاش می کنیم با استفاده از هدایتگران شغلی و برنامه های دیگر بر روند اشتغال ایجاد شده و فرایند هزینه کرد تسهیلات نظارت داشته باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: چنین فرایندی موجب شده تا به اذعان دستگاه های نظارتی، کمترین میزان انحراف در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی استان را در میان سایر دستگاه های اجرایی داشته باشیم.

وی با اشاره به سایر خدمات این نهاد گفت: تأمین مسکن و تقویت بنیه فرهنگی خانواده ها ، یکی دیگر از مسائل مهم مرتبط با برنامه های حمایتی از مددجویان است، تأمین مسکن به ایجاد بستر آرام برای خانواده و حمایت فرهنگی به ارتقای بینش و فرهنگ خانواده نیازمند کمک می کند.

حق گویان اعلام کرد: در حال حاضر 31 هزار خانوار تحت حمایت داریم به صورت تک و چند خدمتی از خدمات کمیته امداد امام (ره) استان قزوین بهره مند هستند البته با توجه به حجم نیازها و کمبود اعتبارات، خدمتگذاری شایسته به ولی نعمت هایمان جز با یاری خداوند سبحان و همراهی مردم امکان پذیر نیست.

وی در ادامه برنامه کمیته امداد برای ارتقای خدمت رسانی و ایجاد ظرفیت های جدید در استان، توجه به سلامت بهداشتی مددجویان و همکاران، تقویت و توسعه مشارکت های مردمی و تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت انسانی مددجویان را از مسائل مورد تأکید و دارای اهمیت دانست.

در ادامه امام جمعه اقبالیه گفت: انسان همواره در معرض ابتلا و امتحان است، حال اگر کسی در هر مقامی و مسئولیتی که حاضر بود، کار خود را به درستی انجام دهد سربلند از امتحان بیرون خواهد آمد.

حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان اظهارکرد: کمیته امداد امام (ره) نهاد انقلابی است که به دست مبارک امام تأسیس شده که اقدام سریع بنیانگذار جمهوری اسلامی نشان از اهمیت رسیدگی به محرومان دارد و همین امر نشان می دهد که شما مسئولیت سنگینی دارید.

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به محرومان اگرچه جزو وظایف شماست ولی نباید چنین تلقی شود که با حضور کمیته امداد کار ، کمک به نیازمندان از دوش دیگران برداشته شده است بلکه همه در این زمینه تکلیف داریم و می توانیم برای ادای وظیفه، کمک های خود را به کمیته امداد امام (ره) تحویل دهیم تا در اختیار نیازمندان واقعی قرار دهد.

امام جمعه اقبالیه یادآورشد:  کار خدمت به مردم بسیار ارزشمند است حتی اگر کسی نتوانست برای مردم کاری کند بهتر است با روی خوش برخورد کند تا بر آلام نیازمندان افزوده نشود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید