جزییات خبر

دوشنبه / ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۲۷۸
گزارشگر : ۸۰
برای ارتقای خدمت به نیازمندان؛

افزایش ظرفیت کمک های مردمی ضرورت دارد

(دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹) ۱۲:۵۵

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: ارتقا و گسترش خدمت رسانی به مددجویان در با افزایش ظرفیت های جدید محقق می گردد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در سفر به تاکستان با امام جمعه این شهر و کارکنان کمیته امداد دیدار کرد.

وی در دیدار با امام جمعه تاکستان با اشاره به پیشینه و ضرورت های امدادرسانی بیان کرد: هدف از تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره) رسیدگی به امور نیازمندان و محرومان است و مبنای ارائه خدمات به ولی نعمتان جامعه، مردمی بودن این نهاد و هدایت کمک های مردمی به سمت نیازمندان واقعی است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: کمیته امداد امام (ره) در جامعه نقش حمایتی دارد چراکه تولید فقر در جای دیگر و بنا به دلایل مختلف  شکل می گیرد ولی این نهاد وظیفه دارد براساس تکالیف دینی و قانونی به حمایت از نیازمندان بپردازد.

وی افزود: براساس قوانین و مقررات درخواست نیازمندان واقعی را پس از بررسی های مددکارانه می پذیریم و خود را مکلف به خدمت به آنها می دانیم ولی نباید فراموش کنیم که این نهاد باید نقش هدایتگری در فرهنگ سازی انفاق و نیکوکاری داشته باشد.

حق گویان تصریح کرد: تجربه بشری ثابت کرده است که در هر کاری مردم میدان دار بوده اند، نتایج اثر بخش و بسیار خوبی حاصل شده است امروز نیز مشارکت بخشی بیشتر مردم، با مبنای نهادی فعالیت های کمیته امداد، یک ضرورت دارد.

وی در دیدار با رئیس و پرسنل کمیته امداد تاکستان نیز نگاه اداری را آفت کار حمایتی دانست و گفت: ساختار کمیته امداد بر مبنای سازمان یا اداره نیست، بلکه این مجموعه یک نهاد انقلابی است تا با کمترین پیچ و خم اداری و بیشترین ارتباط مردمی تکالیف خود را مدیریت کرده و به اجرا درآورد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: البته عنوان نهاد برای کمیته امداد هیچ گاه موجب دوری از قانون نشده بلکه خط قرمز فعالیت های کمیته امدادا امام خمینی (ره) بر سه اصل اجرای منویات مقام معظم  رهبری رعایت حدود و احکام شرعی و اجرای قوانین شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی جامعه نباید از افراد آسیب دیده به واسطه "کرونا ویروس" غافل شویم و در کنار این ضرورت امروزی به مدیریت امور جاری ادامه دهیم تا بتوانیم موضوع توانمندسازی مددجویان را با جدیت استمرار دهیم.

حق گویان عنوان کرد: در کنار توجه به اشتغال به عنوان اقدامی راهبردی در توانمندسازی و ارتقای معیشتی نیازمندان، موضوع تأمین مسکن مددجویان باید همچنان اولویت فعالیت های جدی ما باشد تا بتوانیم به برنامه ریزی های انجام شده مددجوی فاقد مسکن در استان قزوین نداشته باشیم.

وی تأکید کرد: شرایط حاضر به واسطه مراقبت های بهداشتی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد تا به سلامت مددجویان آسیبی وارد نشود از این رو انتظار می رود پیگیری تلفنی و غیرحضوری تحت وب خدمات با جدیت استمرا یابد تا بتوانیم خدمات لازم را در بستری شایسته به نیازمندان ارائه کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: بسترهایی چون سایت کمیته امداد و کد مهربانی #028*8877* برای ارائه خدمت به محرومان و دریافت کمک از خیران کارسازی شده است و در شرایط امروز می تواند بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید