جزییات خبر

شنبه / ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۷
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۴۲۱۱
گزارشگر : ۱۰۰
در دیدار استاندار ایلام با قائم مقام کمیته امداد کشور عنوان شد:

174 هزار نفر با حمایت کمیته امداد صاحب شغل شده اند

(شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹) ۱۴:۲۷

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی«ره» کشور در سفر خود به استان ایلام که با هدف معرفی مدیرکل جدید این نهاد صورت گرفت پیش از انجام آیین تودیع و معارفه، با استاندار ایلام دیدار کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین صمصامی در این دیدار بیان کرد: سال گذشته بیش از 174 هزار نفر با حمایت کمیته امداد صاحب شغل شده که در این زمینه بیش از چهار هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. 
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی«ره» با عنوان اینکه مشکلات خانواده های مددجو صرفاً مشکلات مالی و معیشتی نیست تصریح کرد: فقر فرهنگی خانواده ها یکی از مشکلاتی است که کمیته امداد در راستای خدمت رسانی به نیازمندان با آن مواجه است.
صمصامی با عنوان اینکه مقام معظم رهبری دغدغه های زیادی برای خدمت رسانی به محرومین دارند گفت: با توجه به جایگاه و اختیاراتی که شخص استاندار دارند و با توجه به تعاملاتی که بین کمیته امداد و استانداری وجود دارد این تعاملات فرصت بسیار خوبی برای کاستن از سطح محرومیتها و نیازهای مددجویان استان خواهد بود.
استاندار ایلام نیز در این نشست در سخنانی با برشمردن مشکلات و ظرفیتهای این استان گفت: ایلام استانی است با  فقر و غنای بسیار که این موضوع یک پارادوکس عجیب است.
سلیمانی دشتکی افزود: به عنوان مثال با اینکه در این استان محرومیت ها زیاد است و میزان جمعیت تحت حمایت بالاست اما می بینیم که بطور متوسط هر پنج نفر دارای یک خودرو هست و میزان ترافیک آن در حد شهرهای بزرگ است.
وی تصریح کرد: با همه مشکلات و محرومیتهایی که در این استان وجود دارد اما در سالهای گذشته سرمایه گذاری های بسیار خوبی خصوصاً در زمینه های نفت و گاز و پتروشیمی در آن صورت گرفته است و زیرساختهای آن نیز تقویت شده است.
استاندار ایلام دوران هشت سال  جنگ و دفاع مقدس را یکی از دلایل محرومیت استان ایلام عنوان کرد و گفت: در آن چند سال هیچگونه سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در این استان که توسعه را به دنبال داشته باشد صورت نگرفت.
دشتکی افزود: اما در سالهای پس از جنگ خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در زمینه توسعه این استان صورت گرفته که این اقدامات همچنان ادامه دارند.
وی ادامه داد: مرز مهران که استان ایلام را به دروازه عتبات عالیات تبدیل کرده است یکی دیگر از ظرفیتهای خوب این استان برای توسعه بوده و ما سال گذشته شاهد تردد حدود هفت میلیون زائر از طریق این استان بین کشورهای ایران و عراق بودیم.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه دولت و مجلس در چند سال گذشته کمکهای خوبی را به نیازمندان و مددجویان اختصاص داده اند افزود:این کمکها باعث تغییرات محسوس در معیشت این خانواده ها شد.
سلیمانی دشتکی توانمندسازی مددجویان را از بهترین خدمات کمیته امداد برای این قشر برشمردند و گفت: اگر توانمندسازی برای این قشر صورت گیرد شاهد برطرف شدن دیگر مشکلات آنان خواهیم بود.
وی در ادامه ، مسکن و سرپناه را یکی از عمده ترین مشکلات مددجویان در استان ایلام عنوان کرد و گفت: کمیته امداد از طریق انعقاد تفاهم نامه با دستگاههای دیگر خصوصاً بنیاد مسکن و راه و شهرسازی می تواند بخشی از این مشکلات را برطرف کند.
استاندار ایلام همچنین گفت:در زمینه های درمانی نیز اگرچه که کمیته امداد خدمات زیادی را به مددجویان ارائه می دهد اما با توجه به تعداد زیاد بیماران در این استان درخواست داریم کمیته امداد کشور در این زمینه توجه ویژه ای به این استان داشته باشد.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۸۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید