جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۰۸۸
گزارشگر : ۸۰
مددجویان دیروز، مددکاران امروز؛

تولید روزانه 11 هزار ماسک توسط مددجویان قزوین

(یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹) ۱۷:۰۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: با استفاده از ظرفیت های فراهم شده برای اشتغال تعدادی از ولی نعمتان تحت حمایت، روزانه 11 هزار ماسک تولید و در اختیار شبکه بهداشتی و درمانی استان قرار می گیرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی بیان کرد: شرایط به وجود آمده به واسطه شیوع "کرونا ویروس" موجب شده تا مصرف برخی اقلام همچون ماسک، مواد ضدعفونی و ... در کشور افزایش یابد.

وی ادامه داد: به فراخور این شرایط و افزایش مصرف اینگونه اقلام و تلاش گروه ها و افراد مختلف برای ارتقای سطح تولید کشور، کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز با توجه به وظیفه اصلی خود در خدمت رسانی به جامعه در این مسیر همگام و جدی وارد شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اشتغال زایی برای مددجویان از اقدامات اساسی این نهاد است بنابراین با استفاده از ظرفیت تعدادی از مددجویان فعال در عرصه تولید پوشاک، زمینه تولید ماسک را فراهم کردیم.

وی افزود: البته چنین رویکردی با اِعمال برخی تغییرات و رعایت برخی ضوابط همراه بوده تا بتوانیم محصول تولید شده را با استاندارها و ضوابط جاری تولید کنیم.

دهقانی محمدآبادی تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت های فراهم شده برای اشتغال تعدادی از ولی نعمتان تحت حمایت، روزانه 11 هزار ماسک تولید و در اختیار شبکه بهداشتی و درمانی استان قرار می گیرد، در واقع مددجویان دیروز ، امروز در لباس مددکاری به جامعه خدمت می کنند.

وی اعلام کرد: این میزان تولید تنها در 9 کارگاه فعال مددجویان اجرایی شده است و آمادگی داریم تا با فراهم آمدن شرایط و ایجاد زمینه های لازم، میزان تولید و تعداد کارگاه ها را افزایش دهیم تا بتوانیم در راستای جهش تولید و شکست کرونا و سلامتی جامعه گامی مؤثرتری برداشته باشیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ارتقای سطح زندگی مددجویان توانمندسازی است البته تحقق توانمندسازی مددجویان با ابزارها و شیوه های مختلفی صورت می گیرید یکی از این رویکردها اشتغال است تا مددجو با داشتن درآمد به استقلال مالی و توانایی در کسب معیشت خویش دست یابد.

وی یادآورشد: ظرفیت اشتغال فراهم شده برای مددجویان ضمن کمک به ارتقای معیشت خانواده های نیازمند، به ارتقای تولید و ایجاد زیرساخت های اقتصاد مقاومتی کمک می کند که ثمرات آن مجموعه آحاد جامعه را بهره مند می سازد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۹۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید