جزییات خبر

یکشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۹۶۷
گزارشگر : ۸۰
در حال حاضر در استان قزوین صورت می گیرد؛

جمع آوری صدقات مردمی از طریق 126 هزار صندوق

(یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۲۷

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر فرآیند جمع آوری صدقات مردم نیکوکار استان قزوین از طریق 126 هزار و 636 صندوق صورت می پذیرد ضمن اینکه تعدادی از هم استانیهای عزیز هم با فعال سازی صدقه پیامکی روزانه، صندوق صدقه فیزیکی را حذف و صدقه خود را الکترونیکی پرداخت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی بیان کرد: صدقه یکی از کمک هایی است که همواره از سوی مردم به منظور جبران بخشی از هزینه های خانواده های نیازمند اهداء می شود و هزینه کرد آن براساس ضوابط شرعی و مقرراتی قانونی انجام می شود.

وی ادامه داد: براساس ضوابط و مقررات جاری کمیته امداد حتی یک ریال از صدقه های جمع آوری شده برای افراد غیر نیازمند هزینه نمی شود و تمامی هزینه های مربوط به جمع آوری صدقه نیز از منابع دولتی و اعتبارات کمیته امداد امام (ره) تأمین شده و هیچگونه اجازه شرعی و قانونی برای مصرف صدقه به جز برای نیازمندان وجود ندارد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر فرآیند جمع آوری صدقات مردم نیکوکار استان قزوین از طریق 126 هزار و 636 صندوق صورت می پذیرد ضمن اینکه تعدادی از هم استانیهای عزیز هم با فعال سازی صدقه پیامکی روزانه، صندوق صدقه فیزیکی را حذف و صدقه خود را الکترونیکی پرداخت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: توصیه ما به عموم مردم نیکوکار فعال سازی صدقه پیامکی است چر اکه در این روش هیچ محدودیتی برای پرداخت به واسطه نداشتن صندوق وجود ندارد ضمن اینکه در تمامی ساعات شبانه روز می توانند در هر نقطه ای که باشند، صدقه خود را پرداخت کنند.

فرهادی عنوان کرد: از طرفی در صدقه پیامکی علاوه بر پرداخت صدقه در هر بار مراجعه، افراد می توانند عضو صدقه پیامکی روزانه شوند که در این صورت با توجه به انتخاب آنها روزانه 200، 300 و یا 500 تومان صدقه برای آنها منظور می شود.

وی توضیح داد: هم استانی های عزیزی که خود را مقید به پرداخت صدقه روزانه می دانند با عضویت در صدقه پیامکی نگرانی برای فراموش شدن پرداخت صدقه نخواهند داشت چراکه صدقه به طور مستمر و با مبالغ اعلام شده از طرف خودشان کسر می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: از طرفی اگر کسی در هر ساعتی از شبانه روز بخواهد از ادامه پرداخت صدقه انصراف دهد تنها با ارسال کلمه OFF از این سامانه خارج می شوند.

وی اعلام کرد: با توجه به شیوه جمع آوری سنتی صدقات و شیوه جدید در صدقه پیامکی، صدقه های پیامکی بسیار سریع تر به دست نیازمندان می رسد و دیگر زمانی برای جمع آوری صرف نمی شود.

فرهادی با اشاره به آمار 11 ماهه سال جاری گفت: طی 11 ماهه سال جاری بیش از هفت میلیارد و 251 میلیون تومان صدقه مردمی جمع آوری شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد رشد داشته است.

وی اظهارکرد: توصیه ما به عموم شهروندان این است که برای پیشگیری از شیوع "ویروس کرونا" همچنان توصیه های مسئولان بهداشتی و درمانی کشور را با دقت مورد توجه قرار دهند و در کمک به نیازمندان از شیوه های غیرحضوری پرداخت کمک به نیازمندان از بستر سایت امداد به نشانی WWW.EMDAD.IR   و کد دستوری # 028*8877* استفاده کنند.

وی یادآورشد: شماره حساب 0111691947002 نزد بانک ملی و شماره کارت 6037991899960201 نیز نزد همین بانک برای مراجعه های غیرحضوری در شبکه بانکی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید