جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۷:۴۲
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۳۷۸۲
گزارشگر : ۹۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد اعلام کرد:

مشارکت 41 ساله نیکوکاران یزدی در خدمت‌رسانی به محرومان

(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۰۷:۴۲

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: کمیته امداد یک‌نهاد مردمی است که حدود 50 طرح را با مشارکت نیکوکاران در حال اجرا دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا مشعل چی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد هم‌زمان با روز 14 اسفندماه سالروز تأسیس کمیته امداد با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، برای تبدیل‌شدن ایران به الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی، گفت: بسط، تعمیق و ترویج گفتمان و فرهنگ دینی در حوزه انفاق، احسان و نیکوکاری و نشر سنت‌های حسنه اسلامی و تعامل حداکثری با نهادهای مردمی فعال ازجمله رویکردهای این نهاد در بخش توسعه مشارکت‌های مردمی است.

وی افزود: فعالیت‌های دریافت صدقات، زکات واجب و مستحبی و کفارات، اکرام ایتام و محسنین، شفا (درمان نیازمندان)، کوثر (جهیزیه نوعروسان)، رضوان (مسکن مددجویان)، مفتاح الجنه (سرکشی مسئولان از منازل مددجویان)، هبه، برکت، نذر، قربانی و عقیقه، اطعام، جشن نیکوکاری و عاطفه‌ها، احسان حسینی، شوق زیارت و هم‌سفره ازجمله طرح‌های این نهاد است که با مشارکت نیکوکاران برای خدمت‌رسانی به نیازمندان در حال انجام است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: نیکوکاران یزدی طی 41 سال گذشته 219 میلیارد و 900 میلیون تومان از طریق طرح‌های مختلف مشارکتی به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کمک کرده‌اند، این در حالی است که 64 میلیارد و 300 میلیون تومان از این کمک‌ها در قالب پرداخت صدقه بوده است.

وی بابیان اینکه طرح‌های اکرام ایتام و محسنین ازجمله طرح‌های موفق این نهاد است، افزود: هم‌اکنون ۱۵ هزار و ۱۳۳ حامی نیکوکار حمایت ۳۹۲۴ یتیم و کودک نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان یزد را در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین بر عهده‌دارند.

مشعل چی بابیان اینکه از ابتدای اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین تاکنون 49 میلیارد و 300 میلیون تومان از سوی حامیان نیکوکار به کودکان یتیم و نیازمند کمک شده است، گفت: طرح اکرام ایتام و محسنین ازجمله طرح‌های موفق این نهاد است که به‌منظور حمایت مادی و معنوی خیران از ایتام و کودکان نیازمند اجرا می‌شود، در این طرح‌های خداپسندانه هر حامی سعی دارد تا با پرداخت ماهیانه حداقل 10 هزار تومان به فرزندان معنوی خود کمک کند.

وی در خصوص اطعام و افطار نیازمندان طی 41 سال گذشته گفت: طی مدت‌زمان 41 سال در ماه مبارک رمضان به دو میلیون و 571 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد با هزینه 38 میلیارد و 100 میلیون تومان اطعام و افطار داده‌شده است.

مشعل چی با اشاره به روش‌های نوین دریافت کمک‌های مردمی بیان کردکد دستوری #۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه، ارسال پیامک بدون متن به ۸۸۷۷، بخش‌های نیکوکاری نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه همچون سکه و سنا، درگاه‌های اینترنتی emdad.ir وekram.emdad.irو mohsenin.irو hamsofreh.ir و همچنین شماره کارت 6037997950030545 با شناسه 880319889 نزد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و دستگاه‌های عابر بانک و کارت‌خوان برای سهولت در دریافت کمک‌های مردمی در نظر گرفته‌شده است.

هم‌اکنون ۲۲ هزار و ۲۷۱ خانوار با جمعیت ۴۳ هزار و ۲۷۸ نفر شامل ایتام، بی‌سرپرستان، ازکارافتادگان، سالمندان و بیماران استان یزد از خدمات متنوع این نهاد در بخش‌های مختلف استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید