جزییات خبر

شنبه / ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۶۹۵
گزارشگر : ۸۰
رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین:

اختصاص بیش از هشت میلیارد و 563 میلیون تومان زکات به نیازمندان

(شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸) ۱۰:۲۶

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: بیش از هشت میلیارد و 563 میلیون تومان، معادل 60 درصد از زکات جمع آوری شده استان به نیازمندان اختصاص یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب ا... شهسواری بیان کرد: زکات یک دستور الهی است و اطاعت از دستورات الهی بر همه افرادی که مشمول آن هستند، واجب است.

وی ادامه داد: گام نخست تلاش برای جمع آوری زکات ریشه در اجرای فرامین الهی دارد، یعنی زکات را اجرا می کنیم چراکه دستور الهی برای تطهیر اموالمان با محاسبه زکات اموال مشمول، محقق می شود.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: براساس دستورات دینی اولویت مصرف زکات محرومان و نیازمندان هستند از این رو تلاش کرده ایم تا با اطلاع رسانی و تبیین زکات و مسائل مرتبط با آن، اجرای این دستور الهی را به سطح شایسته ای برسانیم.

با اشاره به اقدامات انجام شده اعلام کرد: طی 9 ماهه سال جاری بیش از 14 میلیارد تومان زکات در استان قزوین جمع آوری شده که بیش از هشت میلیارد و 563 میلیون تومان، معادل 60 درصد از زکات جمع آوری شده استان به نیازمندان اختصاص یافته است.

حجت الاسلام شهسواری عنوان کرد: در امر زکات و یا سایر وجوهات شرعی باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که پرداخت زکات باید با نیت اجرای فرمان الهی باشد چراکه آنچه مهم است عمل به دستور خداست.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین با اشاره به آیه 24 سوره شریف معارج اظهارکرد: همه ما باید به محرومان و نیازمندان توجه کنیم چراکه آنها حقی بر گردن ما دارند و این حق در آیه 24 سوره معارج به صراحت بیان شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید