جزییات خبر

چهارشنبه / ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۶۸۲
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

کمیته امداد قزوین در خدمت مسکن رتبه دوم کشور را دارد

(چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۷:۰۹

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: کمیته امداد استان قزوین در ارائه خدمت مسکن به نیازمندان رتبه دوم کشور را کسب کرده است البته این مبنا بدون احتساب مسکن مهر بوده که با احتساب 425 واحد مسکونی مهر قطع یقین در جایگاه نخست کشور هستیم.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در دیدارهای جداگانه با معاون امور عمرانی استاندار قزوین و رئیس سازمان نظام مهندسی ضمن تبریک روز مهندس بیان کرد: مهندسان یکی از اقشاری هستند که در عرصه کمک به محرومان با این نهاد همکاری دارند.

وی ادامه داد: مهندسان در دو عرصه حضور در طرح های حمایتی و حضور در عرصه ساخت و ساز برای حمایت از محرومان با این نهاد همکاری دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به خدمات مختلف به مددجویان گفت: طی 9 ماهه سال جاری در زمینه کمک به احداث و خرید مسکن شهری توفیق 45 مورد خدمت به ارزش 547 میلیون تومان و در زمینه تکمیل واحدهای نیمه تمام شهری 34 مورد خدمت به ارزش بیش از 98 میلیون تومان به نیازمندان ارائه شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت 89 مورد کمک به بهسازی، مقاوم سازی مسکن مددجویان روستایی را با بیش از 721 میلیون تومان و تکمیل 36 واحد نیمه تمام روستایی را با اعتباری بیش از 132 میلیون تومان اجرا کردیم.

مومنی افزود: در امر کمک به تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان هزار و 147 مورد خدمت ارائه شده است که برای این منظور بیش از دو میلیارد و 189 میلیون تومان اعتبار صرف شده است که در این خدمت در تعاد خدمات 10 و در هزینه های اجرایی 61 درصد رشد را داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: در نگاهی به عملکرد 9 ماهه سل جاری و مدت مشابه سال گذشته باید گفت که در کمک به احداث و خرید مسکن شهری 32 درصد، کمک به بهسازی، مقاوم سازی مسکن مددجویان روستایی 48 درصد رشد خدمات را داشته ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: کمیته امداد استان قزوین در ارائه خدمت مسکن به نیازمندان رتبه دوم کشور را کسب کرده است البته این مبنا بدون احتساب مسکن مهر بوده که با احتساب 425 واحد مسکونی مهر قطع یقین در جایگاه نخست کشور هستیم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان رئیس کمیته امداد کشور و استاندار قزوین اظهارکرد: براساس این تفاهم نامه کمیته امداد امام (ره) آمادگی دارد تا با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها و زمین های اهدایی در روستاهای مختلف پرونده بی خانمانی آنها را ببندد.

مومنی تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه استان قزوین با همکاری و همیاری خیران توانست 212 واحد مسکونی برای نیازمندان زلزله دیده احداث کند که همین گام های خدمت را می توان در استان قزوین اجرایی کرد.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین گفت: دولت آمادگی دارد تا در عرصه خدمت به نیازمندان وارد و مشارکت شایسته را داشته باشد و به همین نسبت استانداری و سایر دستگاه ها تلاش خواهند کرد.

علی فرخ زاد اضافه کرد: باید از ظرفیت های مختلف خدمت رسانی به نیازمندان استفاده کنیم از این رو مهندسان نیز می توانند مانند سایر اقشار جامعه در عرصه خدمت رسانی به محرومان نقش آفرینی کنند.

در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خاطرنشان کرد: اقشار مختلف مردم در امر خیر و نیکوکاری در صحنه حضور دارند از این رو با متمرکز کردن کمک ها می توانیم برکات فراوان این خدمات را شاهد باشیم.

مجابی اظهارکرد: سازمان نظام مهندسی ظرفیت های مختلفی دارد که آماده است در این زمینه ها با کمیته امداد همکاری کند تا شاهد ارتقای سطح زندگی مددجویان باشیم.

در ادامه مقرر شد در بجق بازدید منازل مسکونی مددجویان که به لحاظ به استحکام بنا با مشکل مواجه هستند، از همکاری سازمان نظام مهندسی استفاده شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید