جزییات خبر

یکشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۶۰۶
گزارشگر : ۸۰
طی 9 ماهه سال جاری صورت گرفت؛

اعزام پنج هزار و 434 مددجو به اردو

(یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸) ۰۹:۲۰

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی 9 ماهه سال جاری پنج هزار و 434 نفر از مددجویان به اردوهای زیارتی، آموزشی و تربیتی اعزام شده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام محمود مولایی اهمیت کار فرهنگی را بسیار مهم دانست و بیان کرد: فعالیت ها و خدمات فرهنگی این نهاد به ولی نعمتان تحت حمایت، اقدامی تشریفاتی و یا تفریحی نیست.

وی ادامه داد: نگاه ما به کار فرهنگی سرمایه گذاری بلند مدت و راهبردی عملیاتی در راستای برنامه های توانمند سازی مددجویان عزیز است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: برنامه های فرهنگی با سرفصل های مختلف و برای اغلب مددجویان اجرا می شود.

وی گفت: یکی از فعالیت های فرهنگی کمیته امداد برگزاری اردوهای زیارتی و آموزشی است که طی 9 ماهه سال جاری پنج هزار و 434 نفر از مددجویان به اردوی زیارتی، آموزشی و تربیتی اعزام شده اند که از این تعداد دو هزار و 696 نفر به اردوی زیارتی و دو هزار و 738 نفر به اردوی آموزشی و تربیتی رفته اند.

حجت الاسلام مولایی اعلام کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی به ویژه در بخش اردویی، اگرچه به ظاهر هزینه کرد است ولی در واقع سرمایه گذاری است تا بتوانیم بستر ارتقای فرهنگی و اجتماعی مددجویان را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: در واقع گام نخست برنامه های فرهنگی ایجاد بستری است تا فقر اقتصادی به استضعاف فرهنگی منجر نشود چراکه افراد عادی در جامعه به حمایت های فرهنگی نیازمند هستند حال افرادی که در شرایط اقتصادی نامناسبی هستند در دوران گذر از این وضعیت نیز به حمایت های فرهنگی چون سایر افراد و حتی بیشتر، احتیاج دارند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: در میان برنامه های فرهنگی اردو، مشاوره، خدمات آموزشی و ... وجود دارد و برنامه های اردویی با این رویکردها برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در برنامه های اردویی به دنبال آن هستیم که ضمن فراهم آوردن شرایط یک اردوی تفریحی و فرهنگی، خدمات فرهنگی چون مشاوره و برنامه های آموزشی را نیز برای مددجویان داشته باشیم.

حجت الاسلام مولایی اظهارکرد: در اردوهای زیارتی تلاش می شود تا معنویت این سفرها برای مددجویان با برنامه های جانبی مورد توجه قرار گیرد تا در فرآیند اجرای این اردو، مددجو به ارتقای دانش، آگاهی و همچنین کسب معرفت دست یابد.

وی یادآورشد: برنامه اردویی مشهد مقدس بیشتر در غالب طرح شوق زیارت انجام می شود تا بستر و زمینه اعزام مددجویانی فراهم شود که تاکنون به مشهد مقدس اعزام نشده اند از این رو عموم مردم می توانند از طریق مراجعه حضوری و یا کد دستوری # 028*8877* در این طرح مشارکت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۸۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید