جزییات خبر

چهارشنبه / ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۵۷۲
گزارشگر : ۸۰
رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد:

هدفمندی نظام بودجه کمیته امداد ارتقاء می یابد

(چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۰۰

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد گفت: نظام بودجه ای کمیته امداد ، هوشمند و هدفمند خواهد شد ودر این نظام، امکان جبران کاستی های خدمات ارائه شده به مددجویان نسبت به یکدیگر قابل شناسایی و رفع است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ روح ا... رحیمی در نشست تدوین بودجه سال 99 که در سالن جلسات کمیته امداد استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: موضوع تخصیص مناسب و متناسب بودجه یکی از دغدغه هایی است که همواره مورد توجه بوده است.

وی ادامه داد: هر ساله برنامه و بودجه تدوین و اعلام می شود ولی با توجه به شرایط ، میزان اعتبارات تخصیص یافته با برنامه تدوین شده مغایر است و اعتبار پائین تر از رقم بودجه ابلاغی تخصیص می یابد، بنابراین باید برای جلوگیری از معطل شدن کارها، از روش های مختلف در مدیریت و نظام بودجه استفاده کنیم تا سطح خدمات به مددجویان را نه تنها کاهش نداده، بلکه ارتقاء نیز دهیم.

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد با اشاره به بررسی میزان تخصیص و نحوه هزینه کرد بودجه در استان های مختلف اضافه کرد: باید مدت انتظار بودجه تخصیص شده در ادارات مختلف کاهش یابد و لازمه این کار اِشراف مدیران و تصمیم گیران استانی و محلی است.

وی تصریح کرد: برای این منظور سامانه ای را در اختیار مدیران استان و شهرستانی قرار می دهیم تا همه اطلاعات مددجو در یک نگاه قابل رویت باشد، این رویکرد به مدیر کمک می کند تا به صورت همزمان همه خدمات دریافتی مددجو را ببیند.

رحیمی عنوان کرد: در حال حاضر همه مدجویان به یک میزان از کمک های کمیته امداد بهره مند هستند ولی این امر نمی تواند عادلانه باشد چراکه تساوی عین عدالت نیست و ما باید شرایطی را فراهم کنیم که همه مددجویان بستر رشد و ارتقا شایسته را پیدا کنند.

وی توضیح داد: وقتی نیکوکاری نیت می کند و به یتیمی کمک می کند، کمیته امداد براساس اصل امانت داری شرعی باید این کمک را تنها به همان یتیم بدهد حال یتیم دیگر که از این کمک محروم است باید در کمک های این نهاد بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا هر دو بتوانند از کمک یکسانی برای ادامه تحصیل و معیشت بهره مند شوند.

رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد تأکید کرد: درواقع نظام بودجه ای کمیته امداد ، هوشمند و هدفمند خواهد شد ودر این نظام، امکان جبران کاستی های خدمات ارائه شده به مددجویان نسبت به یکدیگر قابل شناسایی و رفع است.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از سامانه اطلاعات مددجویان ضمن کاهش زمان تصمیم گیری برای ارائه خدمت به مددجویان ، خدمات به صورت متوازن توزیع می شود به طوری که همه مددجویان در فرایندی مناسب و متناسب با نیاز، خدمات دریافت می کنند.

رحیمی گفت: استفاده از ظرفیت های برون سازمانی نیز یکی از رویکردهای مدیریتی برای ارتقای خدمت رسانی به مددجویان است از این رو لازم است از ظرفیت مردمی و سازمان های دیگر برای تأمین نیازهای مددجویان استفاده شود.

وی یادآورشد: نظام بودجه نویسی و تخصیص اعتبارات براساس شاخص های علمی و قوانین جاری کشور صورت می پذیرد ولی تلاش ما این است که این نظام بودجه ای را با محوریت قوانین جاری کشور، هر چه بیشتر با نیازها و شرایط جامعه مددجویی و خدمت رسانی به محرومان منطبق کنیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید