جزییات خبر

سه شنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۵۳۵
گزارشگر : ۸۰
طی 11 ماهه سال جاری صورت گرفت؛

جمع آوری 12 میلیارد تومان کمک‌های مردمی در مراکز نیکوکاری

(سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۰۱

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی 11 ماهه سال جاری بیش از 12 میلیارد تومان کمک‌های مردمی در مراکز نیکوکاری استان قزوین جمع‌آوری شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در نشست آموزشی کاربران مراکز نیکوکاری بیان کرد: ایجاد مراکز نیکوکاری با هدف جلوگیری از توسعه اداری کمیته امداد وتوسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه است.

وی ادامه داد: مراکز نیکوکاری تأسیس شده است تا جنبه اصلی کمیته امداد امام (ره) گسترش یابد یعنی این نهاد در بخش مردمی خود رشد یابد و به ابزار و افکار و توانایی های مردمی مجهز شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مرکز نیکوکاری شعبه یا نمایندگی کمیته امداد نیست بلکه یک مرکز مردمی برای استفاده هرچه بیشتر از توان و ظرفیت مردم است، مرکز نیکوکاری آمده است تا با دست مردم فقر را ریشه کن کند.

وی تصریح کرد: مرکز نیکوکاری آمده است تا فارغ از قوانین جاری و بروکراسی اداری و بر پایه نظم و اصل امانتداری شرعی، کمک های مردمی را جمع آوری کرده و به دست نیازمندان برساند.

فرهادی خاطرنشان کرد: مرکز نیکوکاری در محله های مختلف و با حضور و مشارکت افراد ساکن و فعال در آن محله شکل می گیرد از این رو شناسایی افراد نیازمند و افراد دارای توانایی مالی برای کمک به محرومان با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

وی افزود: تجربه حل مشکلات مختلف و رسیدن به دستاوردهای گوناگون در کشورمان نشان می دهد که هر کجا دست جمعی و اتحاد مردمی بوده است، شاهد دستاوردهای بسیار گران سنگ بوده ایم والا تنها با پول دولتی در هیچ کجای دنیا نمی توان مشکلات اجتماعی را به صورت کامل حل کرد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: طی 11 ماهه سال جاری بیش از 12 میلیارد تومان کمک های مردمی در مراکز نیکوکاری استان قزوین جمع آوری شده است.

وی گفت: امروز مراکز نیکوکاری در استان قزوین در حال رشد هستند به طوری که تعداد این مراکز در 9 ماهه سال جاری به 36 مرکز رسید که نسبت به 24 مرکز مدت مشابه سال گذشته از رشد 50 درصدی برخوردار بوده است.

فرهادی اظهارکرد: مراکز نیکوکاری به واسطه فلسفه مردمی بودنشان دارای تعهدات اداری و الزام به رعایت مقررات اجرایی کشور نیستند ولی اصل وجود نظم در کارها بسیار مهم است و این مراکز باید با ثبت و ضبط دقیق فعالیت هایشان اعتماد مردم را به عنوان سرمایه اجتماعی خویش ارتقاء دهند.

وی یادآورشد: اگر امروز مردم وجوه مختلف خود را در اختیار کمیته امداد امام (ره) می گذارند، به دلیل اعتماد به اقدامات این نهاد است بنابراین باید این سرمایه بزرگ را که به واسطه کار برای رضای الهی حاصل می شود را قدر بدانیم وبا عمل صالح و با اخلاص برای خدمت به محرومان بیش از پیش تلاش کنیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید