جزییات خبر

یکشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۴۹۰
گزارشگر : ۸۰
رئیس کمیته امداد خرمدشت:

یک هفتم ساکنان خرمدشت تحت حمایت کمیته امداد هستند

(یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۳۱

رئیس کمیته امداد خرمدشت گفت: خرمدشت 21 هزار نفر جمعیت دارد که حدود شش هزار و 600 خانوار را شامل می شود از این میزان جمعیت هزار و 100 خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) هستند بنابراین به لحاظ تعداد خانوار یک ششم و به لحاظ جمعیتی یک هفتم ساکنان خرمدشت تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ قربانعلی ملاحسنی در نشست زکات در روستای جهان آباد بیان کرد: خرمدشت 21 هزار نفر جمعیت دارد که حدود شش هزار و 600 خانوار را شامل می شود.

وی ادامه داد: یک سوم جمعیت خرمدشت ساکن شهر و مابقی در روستا ها زندگی می کنند، از این میزان جمعیت هزار و 100 خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) هستند.

رئیس کمیته امداد خرمدشت اضافه کرد: خشکسالی اثر نامطلوبی بر کار کشاورزی و بسیاری از روستائیان خرمدشت داشته است، در این میان کمیته امداد امام (ره) تلاش می کند تا در کنار اعتبارات دولتی، مشارکت مردمی را به میدان آورده و خدمات شایسته ای را به نیازمندان و محرومان ارائه کند.

وی افزود: مشارکت مردمی یکی از ابزارهای تحقق فرهنگ انفاق در جامعه است کمیته امداد امام (ره) خدمات مختلفی را به مددجویان ارائه می کند که می توان به مواردی چون پرداخت کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه درمان، کمک به تعمیر ساختمان، پرداخت تسهیلات اشتغال زایی و ... اشاره کرد.

ملاحسنی خاطرنشان کرد: اتکای اصلی کمیته امداد بر کمک های مردمی است و در این میان نگاه ما به کمی یا زیادی کمک نیست چراکه در مواردی چون کمک به سیل زدگان شاهد بودیم که چگونه کمک های حتی اندک مردم نیکوکار سیلی شد تا مقابل غم و اندوه بایستد و به سیل زدگان یاری برساند.

وی تصریح کرد: سال گذشته در روستای جهان آباد شاهد اختصاص زکات از سوی زکات دهندگان برای احداث حسینیه بودیم، حضور مردم در این عرصه را ارزش می نهیم و امیدواریم کشاورزان به موضع اولویت مصرف زکات برای محرومان توجه کنند.

رئیس کمیته امداد خرمدشت توضیح داد: زکات را می توان برای پروژه های عام المنفعه هزینه کرد ولی براساس آیات و روایات اولویت با محرومان و نیازمندان است از این رو انتظار می رود با همراهی معتمدین محلی برای اختصاص زکات برای 54 خانوار ساکن روستای جهان آباد که در محرومیت به سر می برند، کاری انجام شود.

وی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند کمک های خود را برای نیازمندان خرمدشت با استفاده از کد مهربانی # 02812*8877* از طریق تلفن همراه در تمام ساعات شبانه روز به نیازمندان اهداء کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید