جزییات خبر

شنبه / ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۴۷۵
گزارشگر : ۸۰
طی 9 ماهه سال جاری محقق شد؛

رشد 19 درصدی مشارکت مردم در طرح اکرام ایتام و محسنین

(شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۰۴

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: مشارکت مردم در طرح های اکرام ایتام و محسنین طی 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در دومین دوره آموزش توسعه ارتباطات ویژه همکاران حوزه مشارکت های مردمی استان قزوین بیان کرد: عوامل مختلفی در ایجاد فقر نقش دارند که کمیته امداد در هیچ یک از این عوامل تأثیرگذار نیست.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) بار سنگین فقر را بر دوش می کشد و تلاش می کند تا با استفاده از ظرفیت های مختلف برای بهبود زندگی و معیشت خانواده های نیازمند و مددجویان تحت حمایت تلاش می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: مشارکت مردم در طرح های اکرام ایتام و محسنین طی 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: این رشد نشان دهنده باورهای مردم برای کمک به نیازمندان و گام برداشتن در راه خیر و نیکوکاری است بنابراین باید تلاش کنیم با استفاده از این بستر مناسب خدمات شایسته را به محرومان ارائه کنیم.

مومنی اظهارکرد: وقتی پای مشارکت مردم وسط باشد، کوهی از مشکلات هم قابل حل شدن است، برای نمونه هنگام بروز حوادثی مانند سیل و زلزله، مردم بسیج می‌شوند و با تأمین نیازهای اولیه حادثه‌‌ دیدگان‌ نمی‌گذارند به آنها آسیب بیشتری وارد شود.

وی تصریح کرد: مشارکت‌های مردمی، دوای درد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است؛ به طور مثال اگر شرایط برای حضور گسترده مردم فعال باشد آنها می‌توانند فقری را که کنترلش از دست دولتمردان خارج است به زانو در‌آورند‌.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: در واقع این که منتظر بنشینیم و انتظار داشته باشیم فقط دولت برای مهار فقر به میدان بیاید، سیاست غلطی است که گذر زمان ثابت کرده جواب نمی‌دهد.

وی توضیح داد: این در حالی است که فقر بستر لازم برای طغیان آسیب‌های اجتماعی دیگری مانند طلاق و اعتیاد را نیز فراهم می‌کند به همین علت مسئولان دست‌کم باید شرایطی ایجاد کنند که شهروندان تا حد توان برای مبارزه با فقر به میدان بیایند.

مومنی گفت: قطع یقین رفع این مسأله بدون مشارکت بالای مردم شدنی نیست، با هم‌افزایی دولت و تشکل‌های مردمی، می‌توان به آینده‌ای بهتر برای فقرای ایران امیدوار بود.

وی تأکید کرد: نیکوکاران نباید کمک به نیازمندان را فقط به دوستان و آشنایان خود محدود کنند، این نکته‌ای است که بسیاری از کارشناسان بر آن پافشاری می‌کنند، اما در این میان نباید فراموش کرد کمک به نیازمندان باید از اطرافیان آغاز شود، زیرا به این شکل افراد می‌توانند اطمینان پیدا کنند کمک‌هایشان به دست نیازمندان واقعی می‌رسد، این رویکرد سبب می‌شود افراد فرصت‌ طلب نیز نتوانند از احساسات نیکوکاران سوءاستفاده کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: براساس آموزه‌های دینی، اخلاقی و ملی ما، کار خیر میان ایرانی‌ها ریشه عمیقی دارد و همواره به کار خیر و کمک به مردم توصیه شده است، شرکت در فعالیت‌های خیریه در ذات ایرانی‌هاست و هیچ اتفاقی نمی‌تواند این روحیه معنوی ایرانی‌ها را عوض کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید