جزییات خبر

شنبه / ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۴۷۴
گزارشگر : ۸۰
طی 9 ماهه سال جاری محقق شد؛

رشد 27 درصدی صدقات مردمی در استان قزوین

(شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۵۵

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: صدقه پرداختی مردم استان قزوین طی 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در دومین دوره آموزش توسعه ارتباطات ویژه همکاران حوزه مشارکت های مردمی استان قزوین بیان کرد: مردم استان قزوین نشان داده اند که در عرصه خیر و نیکوکاری ثابت قدم و پیشتاز هستند.

وی ادامه داد: هر کجا که برای دریافت کمک مردمی اطلاع رسانی کرده و مشارکت مردمی را خواستیم، مردم حاضر شدند و علاوه بر کمک های مالی آنها، حضور خالصانه آنها دلگرمی و نایه برکت حرکت های خیرخواهانه بوده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: صدقه پرداختی مردم استان قزوین طی 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: علیرغم اینکه مشکلات اقتصادی وجود دارد و مردم با تنگناهایی در زندگی روزمره مواجه هستند ولی این رشد نشان از عزم و همت مردم در عرصه نیکوکاری دارد.

فرهادی لزوم استفاده از ظرفیت های مختلف برای خدمت به محرومان را ضروری دانست و اظهارکرد:  مشارکت اجتماعی یک داد و ستد اجتماعی دو سویه میان مردم است و با قبولاندن اندیشه های مسوولان بالادست بسیار تفاوت دارد.

وی توضیح داد: در واقع، مشارکت اشخاص را بر می انگیزد تا در کوشش های گروه خود مسوولیت بپذیرند و زمانی تحقق می یابد که بی تفاوت و بی مسوولیتی جای خود را به احساس وابستگی، هم سرنوشتی و مسئولیت بدهد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: با توجه به آنچه که در تعریف مشارکت آمد می توان به روشنی دریافت که تحقق مشارکت مستلزم فراهم آمدن برخی پیش نیازهاست که این پیش نیازها تحقق و کارسازی مشارکت را تعیین کرده و سطح آن را مشخص می سازند.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین پیش نیازهای مشارکت اعتماد است؛ خداوند سبحان را شاکریم که به واسطه تلاش های انجام گرفته این حس اعتماد به میزان بالایی در میان مردم نسبت به عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) وجود دارد.

فرهادی گفت: باید همچون گذشته دو نگاه را در دریافت کمک های مردمی داشته باشیم؛ نگاه نخست امانتداری و تکلیف شرعی در دریافت و هزینه کرد کمک های مردمی است یعنی طبق برنامه جاری باید کمک مردم را براساس نیّت اعلام شده از سوی آنها هزینه کنیم در نتیجه حتی کمک مردم به فقر یک روستا را در روستای دیگر هزینه نمی کنیم.

وی تأکید کرد: نگاه دوم عمل به مقررات و ضوابط اجرایی و قانونی است که در این زمینه با توجه به وجود نگاه دینی و شرعی، آسودگی خاطر وجود دارد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) شفاف و روشن است از این رو به غیر از اسامی مددجویان که به لحاظ حفظ حرمت و شخصیت آنها محرومانه است، سایر اطلاعات و اقدامات برای عموم و اصحاب رسانه ارائه شده و می شود.

وی یادآورشد: جمع کنندگان صدقات، مودیان زکات و مددکاران در خط مقدم خدمتگذاری کمیته امداد هستند بنابراین باید تلاش کنیم تا با فراهم آوردن فرصت های بیشتر مشارکت های مردمی بستر خدمت بیشتر به مددجویان را بسط دهیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید