جزییات خبر

یکشنبه / ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۴۰۱
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

کسی که خود را خادم محرومان نداند در کمیته امداد جایی ندارد

(یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸) ۱۰:۵۴

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: کمیته امداد امام (ره) محل عبادت الهی است و تجلی این عبادت پس از انجام امور واجب رسیدگی، پیگیری و مداومت برای خدمت به محرومان است، از آنجا که خدمت به مردم و عبادت الهی ارتباط ناگسستنی و دقیقی دارند بنابراین کسی که خود را خادم محرومان نداند و به محرومان خدمت نکند، در کمیته امداد جایی ندارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در نشست شورای مدیران که با موضوع بررسی عملکرد اشتغال و مسکن استان بیان کرد: باید خداوند سبحان را شاکر باشیم که محل کار ما در جایی قرار داده که با خدمت به محرومان گره خورده است.

وی ادامه داد: اگرچه مراجعان و افراد تحت حمایت را محروم، مددجو و نیازمند می خوانیم ولی فراموش نکنیم که نیازمند واقعی ما هستیم، این سخن شعار نیست چراکه زندگی همه ما به هر نحو ممکن می گذرد ولی در روز قیامت از ما سوال خواهند کرد که برای ادای تکالیف و وظایف مختلف خود چه اقدام موثری انجام داده اید.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: از ما پرسیده می شود که در ساعات مختلف زندگی و به خصوص ساعت کاری برای خدمت به محرومان چه گامی برداشتیم، چه اقدامی انجام دادیم؛ مبادا این فرصت را از دست دهیم و مصداق کسی باشیم که در دنیا و آخرت خسران و زیانکاریم.

وی افزود: کمیته امداد امام (ره) محل عبادت الهی است و تجلی این عبادت پس از انجام امور واجب، رسیدگی، پیگیری و مداومت برای خدمت به محرومان است، از آنجا که خدمت به مردم و عبادت الهی ارتباط ناگسستنی و دقیقی دارند بنابراین کسی که خود را خادم محرومان نداند و به محرومان خدمت نکند، در کمیته امداد جایی ندارد.

مومنی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی طی روزهای آینده اظهارکرد: اصل به حضور در پای صندوق های رای به عنوان مشارکت در انتخابات یک ضرورت است و به فرموده امام (ره) که حفظ نظام از اوجب واجبات است، بر ما لازم و ضروری است.

وی تصریح کرد: همه کاندیداها محترم هستند اما هیچ یک از کارکنان کمیته امداد شأن و عزت خدمت به محرومان را با همراهی و یا حمایت از کاندیداهای انتخابات پائین نمی آآورند، شأن کمیته امداد خدمت به محرومان است و این شأن در سیره پیامبران و ائمه اطهار (ع) برجسته است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: امدادگران اگر آبرویی دارند، این آبرو را از برکت خدمت به محرومان به دست آورده اند بنابراین آبروی خدمت به نیازمندان که سرمایه ای عظیم برای ماست در راه خدمت به محرومان بکار می بندیم و امیدواریم این سرمایه عظیم زندگیمان در درگاه الهی واسطه شفاعت و گذشت از خطاهایمان شود.

وی تأکید کرد: طی سال جاری علیرغم مشکلات مختلف در همه شاخص ها رشد داشته ایم، در هر شهر و شهرستان با توجه به شرایط از صعود و رشد خوبی هم برخوردار بودیم که باید از مجموعه همکاران تشکر کنم ولی توصیه من بر دو نکته است.

مومنی اعلام کرد: اگر کسی وضعیت زندگی اش متناسب با شاخصه های اعلامی برای تحت پوشش بودن را نداشت، باید از مجموعه مددجویی و افراد تحت حمایت خارج شود و اگر کسی هم شرایط نامناسبی داشت و باید تحت حمایت قرار گیرد، برای ارائه خدمت به او اقدام کنید که در هر دو صورت مسئول هستید.

وی گفت: طبق مقررات و ضوابط عمل کنید و توصیه و سفارش را نپذیرید همانطور که فردی را برای دریافت تسهیلات 50 میلیونی معرفی شده بود و با توجه به بررسی های مددکار، مشخص شد شرایط لازم را ندارد و علیرغم تماس ها و سفارش ها حتی یک ریال هم به او پرداخت نشد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: با دقت بررسی کنید و وقتی به اطمینان رسید با تکلیف شرعی و قانونی، آنچه باید اجرا شود را پیگیری کنید و اجازه ندهید در حق مددجویی کوتاهی شود.

وی ارتقای خدمت به مددجویان را یک اصل مهم دانست و عنوان کرد: بر اساس بررسی های انجام شده مدت زمان پاسخگویی به نامه ها کاهش یافته، سرعت خدمت رسانی افزایش یافته ولی به موفقیت های کسب شده قانع نباشیم چراکه هرچه برای خدمت به محرومان تلاش کنیم بازهم باید خود را بدهکار آنها بدانیم.

مومنی یادآورشد: ملاک عمل ما در کمیته امداد امام خمینی (ره) باید بنیانگذار جمهوری اسلامی باشد که می فرمود مرا خدمتگذار بنامید بهتر است تا رهبر، ما باید امیرالمومنین (ع) و رسول اکرم (ص) را الگوی خود قرار دهیم و با توکل به خداوند سبحان برای خدمت به محرومان و نیازمندان اقدام کنیم.

در ادامه از تعدادی از همکاران مددکار در شهرهای مختلف استان که در میزان عملکرد خدمتی خود به محرومان رشد بیش از 50 درصدی داشتند، تقدیر شد.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۴۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید