جزییات خبر

شنبه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۳۷۲
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین:

توسعه مراکز نیکوکاری تخصصی را ادامه می دهیم

(شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۰۲

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: با توجه به گشایش نخستین مرکز نیکوکاری نیروهای مسلح کشور و نخستین مرکز نیکوکاری دانش بنیان در قزوین، تلاش داریم تا در کنار توسعه مراکز نیکوکاری به سمت ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی نیز پیش برویم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در مراسم گشایش مرکز نیکوکاری شهید قاسم سلیمانی در آموزش و پرورش ناحیه دو قزوین بیان کرد: نباید به مرکز نیکوکاری به محلی صرف  جمع کردن کمک مالی نگاه شود.

وی ادامه داد: مرکز نیکوکاری اساس و ذات فرهنگی، اجتماعی و دینی دارد؛ فرهنگی است چراکه می خواهد فرهنگ انفاق را در جامعه تبیین و بسط دهد، اجتماعی است چراکه می خواهد با کمک های مختلف به اقشار نیازمند از آسیب های اجتماعی جلوگیری کند و دینی است چراکه همه فعالیت هایش بر مبنای انجام تکلیف دینی و شرعی است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مرکز نیکوکاری تشکیل می شود تا دل های بسیاری که برای نیازمندان می تپد را کنار هم قرار دهد و برکت الهی را به عنوان قوه محرکه و پیشرفت کار همراه داشته باشد.

وی افزود: مرکز نیکوکاری آمده است تا شیرینی خدمت به نیازمندان را در دل های بسیاری جاری کند و خیر حاصل از آن را در خانه های مختلف گرمی بخش خانه ها و گره گشای مشکلات باشد.

فرهادی گفت: با توجه به گشایش نخستین مرکز نیکوکاری نیروهای مسلح کشور و نخستین مرکز نیکوکاری دانش بنیان در قزوین، تلاش داریم تا در کنار توسعه مراکز نیکوکاری به سمت ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی نیز پیش برویم.

وی تصریح کرد: مرکز نیکوکاری تخصصی در کنار کارکردهای عادی که در سایر مراکز تعریف شده به ارائه خدمات با رویکردهای مبتنی بر اندیشه و ساختار تشکیلاتی محل فعالیت می پردازد به عنوان مثال مرکز نیکوکاری ارتش که در لشگر 16 زرهی قزوین تأسیس شده است و برای نخستین گام در نیروهای مسلح کشور به ثبت رسیده، در گام نخست به سربازان نیازمند کمک می کند چراکه شاید افراد مختلف با این سربازها ارتباط نداشته و به واسطه عزت نفس و محدودیت ارتباط از وضعیت اقتصادی آنها با خبر نباشند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: مرکز نیکوکاری در آموزش و پرورش هم چنین رویکرد تخصصی را دارد چراکه در مراکز نیکوکاری دیگر حداکثر خدمتی که به دانش آموزان ارائه می شود کمک مالی و تأمین لوازم التحریر مورد نیاز آنهاست ولی مرکز نیکوکاری آموزش و پرورش حتی می تواند از توان آموزشی فرهنگیان اعم از شاغل و بازنشسته برای ارتقای تحصیلی دانش آموزان نیازمند استفاده کند.

وی تأکید کرد: به تازگی نخستین مرکز نیکوکاری پارک علم و فن آوری در قزوین آغاز بکار کرد که این مرکز نیز برای خدمات تخصصی فعالیت دارد تا مددجویان را با رویکردهای مرتبط مورد حمایت قرار دهد.

فرهادی یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آمادگی دارد تا با استفاده از ظرفیت های مختلف بستر ارتقای خدمت به محرومان را فراهم کند البته یکی از این بسترهای خدمتی، مرکز نیکوکاری است که با محوریت مسجد در محله ها و با توجه به فعالیت و حضور در عرصه نیکوکاری در سایر موسسه ها و ادارت راه اندازی می شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید