جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۴
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۳۲۹۴
گزارشگر : ۸۲
طی ۱۰ ماهه امسال محقق شد؛

فراهم شدن زمینه حضور 10 هزار مددجوی کرمانی در اردوهای زیارتی

(سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸) ۰۹:۰۴

قائم‌مقام کمیته امداد استان کرمان از فراهم شدن زمینه حضور 10 هزار و 500 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در اردوهای زیارتی در ۱۰ ماهه امسال با کمک خیران خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سهراب روستایی بابیان اینکه برگزاری اردوهای فرهنگی، آموزشی و زیارتی نقش مؤثری بر توانمندسازی مددجویان دارد گفت: خیران نیکوکار می‌توانند با مشارکت در طرح شوق زیارت زمینه حضور بیشتر مددجویان و نیازمندان را در اردوهای زیارتی فراهم کنند.

وی از فراهم شدن زمینه حضور 10 هزار و 500 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در اردوهای زیارتی در ۱۰ ماهه امسال با کمک خیران خبر داد و افزود: از این تعداد مددجو ۶۹۰۰ نفر در مراسم پیاده‌روی اربعین حضور یافتند و مابقی نیز به سفرهای زیارتی مشهد مقدس و قم اعزام‌شده‌اند.

روستایی به اجرای طرح شوق زیارت توسط این نهاد به‌منظور جذب کمک‌های خیران برای اعزام نیازمندان به سفرهای زیارتی عتبات عالیات و مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: اولویت اعزام مددجویان در قالب طرح شوق زیارت با افرادی است که تاکنون به این سفر معنوی مشرف نشده‌اند و یا از آخرین سفر آن‌ها به مشهد مقدس مدت‌زمان طولانی گذشته است.

وی ادامه داد: مردم خیر و نیکوکار استان می‌توانند از طریق سایت شوق زیارت به آدرس «shogheziarat.ir»، مراجعه به دفاتر کمیته امداد و یا با شماره‌گیری کد دستوری #۰۳۴*۸۸۷۷* با کمک‌های خود زمینه اعزام مددجویان و نیازمندان به اماکن مذهبی را فراهم کنند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان کرمان هدف از برگزاری اردوهای فرهنگی، آموزشی و زیارتی برای مددجویان را تقویت و ارتقای باورهای دینی و روحیه خودباوری و ترویج سبک زندگی اسلامی بیان و خاطرنشان کرد: مددجویان با مشارکت مردم نیکوکار به این شهرهای مقدس اعزام می‌شوند تا در کنار برخورداری از فضای معنوی و زیارت اهل‌بیت (ع) از آموزش‌های سبک زندگی، احکام، حجاب و عفاف و مهارت‌های زندگی برخوردار شوند.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید