جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۳۲۹۳
گزارشگر : ۹۱
قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان

24 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان تحت‌حمایت کمیته امداد قرار دارند

(سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۳۲

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: 24 درصد جمعیت کل خانوارهای سیستان و بلوچستان تحت‌حمایت این نهاد بوده و از خدمات مختلف حمایتی بهره‌مند هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وحید نجفی، قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: آمار تعداد خانوارهای تحت حمایت این نهاد افتخار نیست؛ توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای آنها مایه مباهات است.

وی با اشاره به پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان و  و دانشجویان تحت حمایت افزود: در حال حاضر 24 درصدجمعیت کل خانوارهای سیستان و بلوچستان تحت‌حمایت این نهاد بوده و از خدمات مختلف حمایتی از قبیل کمک معیشت، بهداشت و درمان، اشتغال، مسکن، خدمات تحصیلی و غیره بهره مند هستند.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: 20هزار یتیم تحت حمایت این نهاد قرار دارند که هزار و 500 یتیم حامی ندارند و یا حامی فعال ندارند اما مابقی حامی دارند که از سایر استان ها هستند.

نجفی  یادآور شد: باید با فرد یا افرادی به عنوان حامی بومی به صورت داوطلبانه تلاش کرد تا علاوه بر رفع نیازهای مادی، نیازهای معنوی و عاطفی آنان را نیز کاهش دهیم.

وی با اشاره به برنامه های دهه فجر کمیته امداد امام (ره) استان سیستان و بلوچستان، اعلام کرد: مسئولیت کارگروه همیاری و خدمت رسانی در ایام دهه فجر به عهده کمیته امداد امام (ره) بوده که در این رابطه جلسات متعددی با اعضاء کارگروه تشکیل و اجرای برنامه های مختلف توام با نشاط و امید برنامه ریزی شده است.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر اعزام کاروان های زیارتی با مشارکت افراد خیر و نیکوکار به مشهد مقدس برنامه ریزی شده که در اولین مرحله 400 نفر از مادران و دختران در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس مشرف شده‌اند.

وی افزود: همچنین در این ایام ۲۰۰ طرح اشتغال و ۱۱۹۶ پروژه مسکن مددجویان تحت حمایت استان سیستان و بلوچستان افتتاح‌ و به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام

 


تعداد بازدید : ۴۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید