جزییات خبر

یکشنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۳۲۴۶
گزارشگر : ۹۱
قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

افتتاح 200 طرح اشتغال و 1196 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد همزمان با دهه فجر

(یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۳۲

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ایام دهه فجر 200 طرح اشتغال و 1196 پروژه مسکن مددجویان تحت حمایت استان سیستان و بلوچستان افتتاح‌ و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وحید نجفی، قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در همایش ادبیات مقاومت با محوریت سردار مقاومت گفت: مدیریت کارگروه همیاری و خدمت رسانی در ایام دهه فجر به عهده کمیته امداد امام (ره) بوده که در این رابطه جلسات متعددی با اعضاء کارگروه تشکیل و برنامه های مختلف برنامه ریزی شده است.

وی افزود: همه خانواده های مددجو که تاکنون ثبت کمک هزینه جهیزیه فرزندان آنها در سیستم جامع این نهاد  انجام شده خارج از توافق نامه برنامه بودجه، کمک هزینه جهیزیه آنها پرداخت خواهد شد.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: طبق سیاست های این نهاد انعقاد تفاهم نامه با موسسات خیریه در دستور کار قرار دارد که  در این زمینه به همان میزان کمک از طریق این نهاد از سوی موسسه خیریه نیز مدنظر قرار گرفته و در نتیجه کالای با کیفیت به مددجویان ارایه خواهد شد در غیر این صورت کمک هزینه جهیزیه از سوی این نهاد پرداخت می شود.

نجفی یادآور شد: سال جاری 10 هزار فرصت شغلی با اعتبار 230 میلیارد تومان سهمیه کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان بوده که تاکنون اتفاق افتاده و همچنین این اعتبار برای سال آینده افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: مددجویانی که توانایی کار دارند سال آینده برای اجرای طرح اشتغال شناسایی می شوند چرا که توانمندسازی اولویت این نهاد است.

نجفی با اشاره به آخرین وضعیت خدمات رسانی به مناطق سیل زده جنوب استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با همت هم استانی ها و مردم نیکوکار سطح کشور تا امروز 130 کامیون کمک های مردمی شامل آب معدنی، پتو، لوازم بهداشتی ، سبدغذایی و غیره برای مناطق سیل زده توزیع و مابقی در حال انجام است.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان افزود: جمع کمک های ما از جمله نقدی و کالا بیش از 9 میلیارد تومان بوده  و البته کمک مضاعف دیگر برای مددجویان گرفتار سیل شامل پرداخت دو برابری مستمری است.

وی با اشاره به افتتاح پروژه های مسکن مددجویان تحت حمایت گفت: در سال 98 تفاهم نامه مشترک ساخت ۶ هزار واحد مسکونی برای مددجویان استان سیستان و بلوچستان با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و کمیته امداد امام (ره) انجام شده که طی روزهای گذشته از این تعداد هزار واحد مسکونی توسط رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افتتاح شده است.

نجفی با بیان اینکه تا پایان سال جاری نزدیک سه هزار واحد تکمیل و مابقی تا خردادماه سال آینده تحویل خانوارهای تحت حمایت می شود، افزود: همزمان با ایام الله دهه فجر اعزام کاروان های زیارتی به مشهد مقدس برنامه ریزی شده که در اولین مرحله 400 نفر از مادران و دختران در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس مشرف شده اند.

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری نمایشگاه تولیدات مددجویان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در استان تهران، گفت: به جهت اینکه سهم بازار فروش محصولات در استان تهران بیشتر بود فرصتی برای فروش کارهای تولیدی مددجویان تحت حمایت فراهم شده است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۸۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید