جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۹۶۴
گزارشگر : ۸۰
استاندار قزوین:

اشتغال زایی کمیته امداد مایه مباهات است

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۱۸:۵۸

استاندار قزوین در بازدید از دو طرح اشتغال زایی گفت: اشتغال زایی کمیته امداد به خصوص در حوزه اشتغال خانگی و اشتغال زنان سرپرست خانوار ستودنی و مایه مباهات است.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ هدایت ا... جمالی پور در بازدید از دو طرح اشتغال زایی کمیته امداد امام (ره) استان قزوین بیان کرد: امروز نیاز اصلی جامعه، اشتغال و تولید است و با این اقدام می توانیم به اقتصاد کشور قدرت دهیم.

وی ادامه داد: بسیار مایه مسرت است که نگاه امداد رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) به مددجویان و نیازمندان توانمند سازی آنان با محوریت اشتغال زایی شکل گرفته و اجرا می شود.

استاندار قزوین اضافه کرد: اشتغال زایی کمیته امداد به خصوص در حوزه اشتغال خانگی و اشتغال زنان سرپرست خانوار ستودنی و مایه مباهات است.

وی افزود: هر اقدامی در راستای افزایش توان تولید مورد حمایت دولت است چراکه نگاه دولت نیز توسعه تولید داخلی برای تقویت اقتصاد کشور است.

جمالی پور تصریح کرد: ایجاد اشتغال هایی همچون کارگاه خیاطی و یا تولید میوه خشک شده گامی نو و اثرگذار در کاهش آلام و رفع موانع پیش روی زنان سرپرست خانوار است.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به دو طرح مورد بازدید اظهارکرد: طرح میوه خشک کنی با سرمایه 15 میلیون تومانی محقق شده و در حال حاضر برای این زن سرپرست خانوار ماهیانه بالغ بر دو میلیون تومان درآمد داشته و دو نفر اشتغال زایی نیز به همراه داشته است.

مجید مومنی خاطرنشان کرد: کارگاه خیاطی مورد بازدید نیز با پرداخت 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحنسه، به این زن سرپرست خانوار، راه اندازی شده که 10 نفر اشتغال زایی مستقیم و 11 نفر اشتغال زایی غیرمستقیم داشته است.

وی توضیح داد: برنامه اشتغال زایی در کمیته امداد با رویکردها و شیوه های مختلف در حال اجراست که اشتغال ایجاد شده به تناسب شرایط مددجو و توان آنها ظرفیت سنجی می شود تا بتوانیم اشتغالی متناسب با شرایط این عزیزان فراهم کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: امکان سنجی و نیازسنجی مددجویان موجب می شود تا اشتغال ایجاد شده با معیارهای اقتصادی نیز سازگار باشد و این امر تنها برای ایجاد اشتغال پایدار است.

وی یادآورشد: نظارت بر اشتغال ایجاد شده از زمان درخواست تا اجرا و لزوم داشتن توانایی فنی و حرفه ای و گذراندن دوره آموزشی یکی از عوامل موفقیت طرح های اشتغال کمیته امداد امام (ره) شده است.

انتهای پیام

/1398.10.25

تعداد بازدید : ۴۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید