جزییات خبر

یکشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۸۷۹
گزارشگر : ۸۰
طی 9 ماهه سال جاری؛

زکات پرداختی در قزوین 17 درصد رشد داشته است

(یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۵۱

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: طی 9 ماهه سال جاری میزان زکات جمع آوری شده در استان قزوین با رقمی بیش از 14 میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد رشد داشته است .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب ا... شهسواری در نشست شبانه زکات در روستای لهارد بیان کرد: زکات در معنای لغوی برکت، طهارت و پاکیزگی است و در اصطلاح، سهم مشخصی از اموال هنگامی که به حد نصاب برسد را شامل می شود.

وی ادامه داد: زکات از جمله احکام مهم و ضروری است و خداوند حکیم به پرداخت زکات سفارش کرده است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: زکات از پایه های دین اسلام به شمار می رود، زکات حق فقراست و مصارف خاص خود را دارد.

حجت الاسلام شهسواری خاطرنشان کرد: طی 9 ماهه سال جاری میزان زکات جمع آوری شده در استان قزوین با رقمی بیش از 14 میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه سال گذشته  17 درصد رشد داشته است .

 وی توضیح داد: طی 9 ماهه سال جاری میزان زکات جمع آوری شده بیش از 14 میلیارد و 182 میلیون تومان بوده است که باید گفت علیرغم مشکلات موجود در بخش کشاورزی، 74 درصد از برنامه پیش بینی شده برای سال 98محقق شده است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: بالاترین میزان رشد زکات در استان به ترتیب در الموت غربی، شرقی و تاکستان بوده است.

شایسته ذکر است که در این نشست هفت میلیون تومان زکات جمع آوری شد و مقرر شد شورای زکات روستای لهارد برای جمع آوری زکات سایر کشاورزان برنامه ریزی لازم را انجام دهد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید