جزییات خبر

شنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۲۸۶۸
گزارشگر : ۹۴

اعزام 5544 مددجوی کهگیلویه و بویراحمدی به اردوهای زیارتی و سیاحتی

(شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 5544 نفر از مددجویان این نهاد به اردوهای زیارتی، سیاحتی و آموزشی اعزام‌شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در طول سال، گفت: اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی و سیاحتی و آموزشی یکی از برنامه‌های فرهنگی این نهاد به‌منظور ارتقاء عزت‌نفس و نشاط خانواده‌های مددجو است.
وی بابیان اینکه در طول سال مددجویان تحت حمایت در قالب طرح شوق زیارت، اردوهای زیارتی، آموزشی و غیره  به مشهد مقدس، قم و عتبات عالیات اعزام می‌شوند، گفت: در همین خصوص از ابتدای سال جاری تاکنون 5544 نفر از مددجویان این نهاد بااعتبار دو میلیارد و 128 میلیون تومان به اماکن زیارتی، سیاحتی و آموزشی اعزام‌شده‌اند تا علاوه بر زیارت از سایر برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، سیاحتی و تفریحی کمیته امداد نیز بهره‌مند شوند.
مبشری با اشاره به اینکه مددجویان بهره‌مند از اردوهای کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد شامل زنان سرپرست خانوار، مادران و دختران بازمانده از تحصیل، سالمندان و دانش آموزان و دانشجویان هستند، گفت: از مجموع کل اردوهای برگزارشده این نهاد در سال جاری 4883 مورد زیارتی و مابقی آموزشی بوده است.
وی تصریح کرد: 4510 نفر از مددجویان اعزام‌شده به اردوها مددجویان زیارت اولی بوده که در قالب طرح شوق زیارت و با حمایت و مشارکت خیران و نیکوکاران به این اردوها اعزام‌شده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 3450 نفر از مددجویان اعزام‌شده به اردوهای این نهاد در سال جاری روستایی هستند، گفت: 3654 نفر از مددجویان از مناطق محروم و مابقی از مناطق عادی اعزام‌شده‌اند.
مبشری به جنسیت مددجویان اعزام‌شده به اردوهای زیارتی و سیاحتی کمیته امداد نیز اشاره و بیان کرد: در این خصوص 4288 نفر از افراد اعزامی به اردوهای زیارتی، سیاحتی و آموزشی زن و مابقی مرد بوده‌اند.
وی تأکید کرد: اردوهای زیارتی کمیته امداد باهدف ارتقای نشاط معنوی جامعه هدف، تحکیم بنیان خانواده، غنی‌سازی اوقات فراغت، ایجاد نشاط معنوی، ارتقاء بینش اسلامی مددجویان برگزار می‌شود.
وی انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید