جزییات خبر

شنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۸۵۷
گزارشگر : ۸۰
از سوی چند نیکوکار صورت گرفت؛

تحویل یک واحد مسکونی به مددجوی تاکستانی

(شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۱۴

رئیس کمیته امداد تاکستان گفت: چند نفر از نیکوکاران تاکستانی یک واحد مسکونی احداث و به یکی از مددجویان تحت حمایت که زن سرپرست خانوار است، اهداء کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی محمدرضایی در نشستی که برای تحویل این واحد مسکونی در اداره تاکستان برگزار شد، بیان کرد: رسیدگی به نیازمندان و محرومان از وظایف کلیدی مردم، نظام و حاکمیت است.

وی ادامه داد: رسیدگی به مسائل و مشکلات نیازمندان وظیفه انسانی و دینی ماست چه  در جامعه مسئولیت داشته باشیم و یا نداشته باشیم ولی مسئولیت افراد و جایگاه آنها پاسخگویی آنها را در جامعه بیشتر می کند.

رئیس کمیته امداد تاکستان اضافه کرد: با توجه به گستردگی جامعه و لزوم شناخت نیازمندان واقعی، این نهاد با استفاده از جایگاه و شرایط موجود بستر شناسایی افراد نیازمند را ایجاد کرده است تا در پیوندی مناسب، کمک های خیرین و نیکوکاران را جذب و به نیازمندان حقیقی برساند.

وی افزود: کمک های مردم به نیازمندان به دو صورت قابل اهداء است، مردم هم می توانند طبق معمول کمک های خود را اهداء و به نیازمندی که نیت کرده اند اعم از ایتام و یا غیر ایتام داده شود و یا اینکه می توانیم بستر حضور و مشارکت خود نیکوکاران برای اهدای کمک ها را فراهم کنیم.

محمدرضایی عنوان کرد: در این میان و در اجرای پل ارتباطی برای حل مشکل نیازمندان، یکی از زنان سرپرست خانوار که تحت حمایت این نهاد است و با مشکلات مختلفی در زندگی روبرو بود، در بررسی های انجام شده توسط مددکاران مشخص شد که رفع مشکل مسکن این نیازمند گام جدی و اساسی در رفع مشکلات وی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در تعامل و ارتباط با یکی از خیرانی که قصد اهدای یک واحد مسکونی برای نیازمندان داشت، مشکلات این مددجو تشریح شد.

رئیس کمیته امداد تاکستان خاطرنشان کرد: این نیکوکار با همراهی چند تن از نیکوکاران دیگر در یک کار جمعی زمینی به متراژ 67 مترمربع خریداری کردند که پس از احداث یک واحد مسکونی به این زن سرپرست خانوار تحویل شد.

وی عنوان کرد: کمیته امداد برای تأمین نیاز مسکن مددجویان برنامه های مختلفی را دارد ولی با توجه به گرانی مسکن و هزینه های تهیه آن، لزوم مشارکت افراد حقیقی و همراهی دستگاه های مختلف در این بین جدی است.

محمدرضایی اعلام کرد: علاوه بر کمک های خیران، کمیته امداد مبلغ 30 میلیون تومان کمک بلاعوض برای احداث مسکن به این مددجو اهداء کرده است تا هزینه های آماده سازی این واحد مسکونی تأمین شود.

وی گفت: عموم مردم نیکوکار می توانند برای مشارکت در کمک به نیازمندان سهیم شوند و برای این کمک ها نباید تنها مبالغ زیاد مورد توجه باشد چراکه با مشارکت جمعی بسیاری از مشکلات رفع می شود.

رئیس کمیته امداد تاکستان یادآورشد: برای دریافت کمک های مردمی به نیازمندان تاکستان کد مهربانی اختصاصی در نظر گرفته شده است که با گرفتن # 0286*8877* در تلفن های همراه، کمک های شما در تمامی ساعات شبانه روز کمک های خود را اهداء کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید