جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۸۴۰
گزارشگر : ۸۰
در قالب کاروان زیارتی و فرهنگی صورت گرفت؛

اعزام 200 مددجو به مشهد مقدس

(چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۴۲

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین گفت: 200 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین در قالب اردوی زیارتی و فرهنگی به مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین در مراسم بدرقه این مددجویان بیان کرد: اعزام مددجویان به اردوها اعم از فرهنگی، زیارتی و یا آموزشی با رویکرد ارتقای فرهنگی و معنوی مددجویان است.

حجت الاسلام محمود مولایی ادامه داد: در این اردوها تلاش می شود تا ضمن حفظ فضای عمومی حضور در اردو، مددجویان پس از بازگشت از اردو به لحاظ فرهنگی، اعتقادی و بینش دینی از داشته های بیشتری بهره مند شوند.

وی با اشاره به اهمیت کار فرهنگی افزود: اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ آن میسر نیست، تلاش های اقتصادی و اجتماعی زمانی می توانند شاهد مقصود را در آغوش بگیرند که الزامات مورد نظر آنها در فرهنگ جامعه نهادینه شده باشد.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: ابعاد فرهنگ و تأثیر آن، بر خلاف باور برخی، به احداث مراکز آموزشی خلاصه نمی شود، گستره فرهنگ و کار فرهنگی از جزئی ترین فعالیت های فردی تا جدی ترین مسئولیت های اجتماعی کشیده شده است به طوری که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است.

وی خاطرنشان کرد: در نگاه به کار فرهنگی نباید دچار افراط و تفریط شده و یا نگاهمان با محدودیت همراه شود چراکه هر اقدام و گامی که برداشته می شود با پیوست فرهنگی به سرانجام خواهد رسید.

حجت الاسلام مولایی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند از طریق کد دستوری #028*8877* در طرح شوق زیارت مشارکت کرده و برای اعزام مددجویان به سفر مشهد مقدس مشارکت کنند.

شایسته ذکر است که اردوی 200 نفره مددجویان با هزینه بالغ بر 260 میلیون تومان به مدت شش روزانجام می گیرد که اعتبار اجرای این اردو از محل اعتبارات سفر رئیس کمیته امداد به استان قزوین تامین شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید