جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۸۳۹
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

تأمین مسکن و اشتغال نیازمندان با جدیت پی گیری می شود

(چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۱۳

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: مسکن و اشتغال نیازمندان دو بال اصلی خدمات این نهاد است که توانمندسازی مددجویان را رقم می زند از این رو با جدیت این دو خدمت پیگیری می شود تا بتوانیم سطح زندگی مددجویان را به صورت پایدار ارتقا دهیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در نشست تخصصی بررسی و پیگیری امور اشتغال و مسکن مددجویان که برای روان سازی فرآیند ارجاعات جهت رسیدن به برنامه های ابلاغی با حضور معاونان ، روسای ادارات اجرایی و مددکاران استان برگزار شد، بیان کرد: عملکرد کمیته امداد امام (ره) روشن و قابل دفاع است ولی به این سطح از عملکرد قانع نیستیم.

وی ادامه داد: خدمت به نیازمندان به طور مستمر ادامه دارد تا ضمن کاهش محرومیت، شرایط برای محرومیت زدایی و رفع فقر در جامعه فراهم شود.

مومنی تصریح کرد: در سفر اخیر رئیس کمیته امداد به استان قزوین ضمن پیگیری موضوع تأمین و تحویل 425 واحد مسکن مهر به خانواده های نیازند تحت حمایت، تفاهم نامه تامین 740 واحد مسکونی دیگر برای نیازمندان نیز به امضای استاندار قزوین و رئیس کمیته امداد رسید.

وی اضافه کرد: با تحویل این واحدهای مسکونی انتظار می رود بخش اعظمی از مشکل مسکن مددجویان فاقد مسکن استان قزوین حل شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: کار انتخاب نیازمندان واجد شرایط براساس ویژگی ها و اولویت های تعیین شده، انجام گرفته و در انتظار تکمیل 425 واحد مسکن مهر از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان هستیم و برای مابقی واحدهای مسکونی نیز با اختصاص زمین، اعتبارات و همکاری دستگاه های مختلف، شاهد تحقق این برنامه پیش بینی شده باشیم.

وی تصریح کرد: عرصه دیگر خدمت رسانی ایجاد اشتغال برای نیازمندان است، استان قزوین در این خصوص با جدیت موضوع را پیگیری می کند به طوری که میزان اعتبار اختصاص یافته در این بخش بیش از اعتبار در نظر گرفته شده برای استان است.

مومنی عنوان کرد: از همه ظرفیت های موجود اعم از بالقوه و بالفعل استفاده می کنیم تا سیاست های خدمت رسانی به نیازمندان در عرصه مسکن و اشتغال را اجرایی کنیم.

وی تأکید کرد: مسکن و اشتغال نیازمندان دو بال اصلی خدمات این نهاد است که توانمندسازی مددجویان را رقم می زند از این رو با جدیت این دو خدمت پیگیری می شود تا بتوانیم سطح زندگی مددجویان را به صورت پایدار ارتقا دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: باید برای خدمت به نیازمندان از فرصت های مختلف استفاده کنیم چراکه کمیته امداد یک مرکز ارائه دهنده خدمات موقتی به نیازمندان است تا کسانی که به واسطه مسائل مالی دچار مشکلاتی شده اند، با حمایت های این نهاد به وضعیت عادی و شایسته در جامعه بازگردند. 

شایسته ذکر است که در ادامه از کارشناسان و مددکاران برتر در حوزه خدمت رسانی به نیازمندان تقدیر شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید