جزییات خبر

سه شنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۸۲۶
گزارشگر : ۸۰
طی هشت ماهه سال جاری محقق شد؛

رشد 29 درصدی کمک های مردم قزوین در مراکز نیکوکاری

(سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۱۲

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی هشت ماهه سال جاری نسبت به ذمدت مشابه سال گذشته، کمک های مردم نوعدوست استان به نیازمندان 29 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در مراسم آغاز بکار "مرکز نیکوکاری شهید حمید سیاهکلی مرادی" در آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین بیان کرد: کمیته امداد امام (ره) با اجرای طرح های مختلف درصدد فرهنگ سازی انفاق و نیکوکاری در جامعه است.

وی ادامه داد: انفاق و نیکوکاری در قدم نخست یک اقدام پیشگیرانه برای مسدود نمودن راه فقر است چراکه وقتی کسی گرفتار است و در زندگی مشکلاتی دارد، با کمک مردم این مشکل و مانع رفع می شود و به مانعی بزرگ در زندگی فرد تبدیل نمی شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در این بخش یکی از ابزارهای مهم نیکوکاری قرض الحسنه است، اعطای کمک قرض الحسنه به فرد ضمن کمک به زندگی وی، کار و تلاش را نیز در جامعه تقویت می کند.

وی افزود: در مرحله بعد صدقه و انفاق مطرح است تا فرد را به لحاظ شرایط مختلف زندگی ارتقاء دهیم حال مرکز نیکوکاری یک محل اجتماع مردمی است که در محله های مختلف و با محوریت مسجد شکل می گیرد.

فرهادی اعلام کرد: از مسئولان آموزش و پرورش استان به لحاظ گام نهادن برای گشایش چنین مرکزی تقدیر می کنیم چراکه چنین مرکزی در محل حضور فرهنگیان و دانش آموزان اثرگذاری فرهنگی نیز به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: مرکز نیکوکاری ابزاری برای استفاده از ظرفیت اقشار مختلف مردم جهت رسیدگی به محرومان است، البته در مرکز نیکوکاری همه کارها در دست مردم است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام (ره) تنها در کنار مرکز نیکوکاری است ولی کارها در این مراکز توسط خود مردم مدیریت، اداره و حتی اجرا می شود.

وی اعلام کرد: طی هشت ماهه سال جاری بیش از 10 میلیارد و 444 میلیون تومان کمک مردمی در 26 مرکز نیکوکاری استان از سوی اقشار مختلف مردم به نیازمندان مساعدت شده است.

فرهادی یادآورشد: میزان درآمد کسب شده در این مدت نسبت به هشت ماهه سال 97 از رشد 29 درصدی برخوردار بوده است.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۴۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید