جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۵
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۲۸۱۴
گزارشگر : ۸۶

اعزام 18 هزار مددجوی خوزستانی به سفرهای زیارتی

(پنج شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۵۵

هجده هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان با مشارکت خیران به اماکن زیارتی اعزام شدند

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر اسکندری، معاون فرهنگی کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به طرح شوق زیارت با کمک خیران برای اعزام مددجویان زیارت اولی به مشهد، قم و عتبات عالیات، گفت: در نیمه نخست امسال 18 هزار مددجوی تحت حمایت با مشارکت خیران به اماکن زیارتی اعزام شدند
اسکندری اظهار کرد: به‌منظور ارتقای روحیه معنوی و ترویج سبک زندگی اسلامی مددجویان از ابتدای امسال هجده هزار مددجو به اردوهای زیارتی، آموزشی و تربیتی اعزام شدند که 759 نفر از آن‌ها با کمک خیران و در قالب طرح شوق زیارت برای اولین بار به زیارت بارگاه امام هشتم (ع) مشرف شدند.
وی بابیان اینکه از این تعداد 12 هزار و 267 مادر و دختر، هزار و 377 دختر بازمانده از تحصیل، سه هزار و 303 دانشجو و دانش‌آموز تحت حمایت بوده است، افزود: برای اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی سه میلیارد و 710 میلیون تومان هزینه شده است.
اسکندری هدف از برگزاری سفرهای زیارتی را ارتقاء روحیه معنوی، ایجاد نشاط روانی و آشنایی با اماکن مذهبی در بین مددجویان عنوان کرد و گفت: در طول سفرهای زیارتی برنامه‌های فرهنگی، مراسم مذهبی و کلاس‌های آموزشی به‌منظور توانمندسازی فرهنگی مددجویان برگزار می‌شود.
وی همچنین ادامه داد: در نه ماهه نخست امسال سه هزار نفر از مددجویان به زیارت امام رضا (ع) و 243 هزار نفر به زیارت حضرت معصومه (س) مشرف شدند که الویت با مددجویانی بود که تاکنون موفق به زیارت نشده بودند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان خوزستان با تأکید بر اینکه با همکاری هرچه بیشتر خیران می‌توانیم سالانه تعداد بیشتری از مددجویان تحت حمایت را به سفرهای زیارتی اعزام کنیم گفت: مردم نیکوکار می‌توانند برای شرکت در طرح شوق زیارت به سایت shogheziarat.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۶۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید