جزییات خبر

شنبه / ۱۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۷۸۰
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه آبگرم:

اقدامات فرهنگی باید با گام دوم انقلاب همراه باشد

(شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸) ۱۶:۵۵

امام جمعه آبگرم گفت: لازم است اقدامات فرهنگی کمیته امداد نیز با گام دوم انقلاب همراه و منطبق باشد تا بتوانيم نسل آینده را هرچه بیشتر و بهتر برای آینده کشور و ولایتمداری تحت زعامت حضرت ولیعصر (عج) آماده کنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام علی صالحی در مراسم تجلیل از هفتاد دانش آموز تحت حمایت که در برنامه فرهنگی گام دوم انقلاب شرکت کردند، بیان کرد: دانش‌آموزان نیز همچون سایر اقشار جامعه به ویژه جوانان و دانشجویان که از جمله سربازان دفاعی ایران از نقطه نظرات گوناگون هستند، می‌توانند در اجرای مفاد مندرج در بیانیه گام دوم انقلاب که صادره از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی است، نقش آفرینی های ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: اما مشخصه این نقش آفرینی در این قشر به اینگونه است که بزرگان تعلیم و تربیت در راستای هدایت و راهنمایی دانش آموزان به سمت و سوی مفاد مندرج در این بیانیه رهنمون گردند.
امام جمعه آبگرم افزود: دانش آموزان در سنین گوناگون و مقاطع مختلف تحصیلی و جنسیت متفاوت باید هم با اصول و مفاد مندرج در این بیانیه آشنا گردند و هم بر اساس شرایط و موقعیت های مکانی و جغرافیایی و وضعیت روحی و روانی، اعتقادی و... شرایط آموزشگاه و همچنین دیدگاه‌های حاکم بر محیط های آموزشی به ارزش و اعتبار این بیانیه پی برده و در سطح جامعه آگاهی‌های لازم را 
داشته باشند.

وی تصریح کرد: در این میان تشکل های دانش‌آموزی همچون سازمان دانش آموزی و بسیج دانش آموزی، مجلس دانش آموزی، شورای دانش آموزی، امور تربیتی و دیگر تشکل های مرتبط با دانش آموزان در عملیاتی کردن آنچه را که مدنظر مقام معظم رهبری در حوزه جوانان و دانشجویان و دانش‌آموزان در این بیانیه است، نقش مؤثری دارند.

حجت الاسلام صالحی خاطرنشان کرد: لازم است اقدامات فرهنگی کمیته امداد نیز با گام دوم انقلاب همراه و منطبق باشد تا بتوانیم نسل آینده را هرچه بیشتر و بهتر برای آینده کشور و ولایتمداری تحت زعامت حضرت ولیعصر (عج) آماده کنیم.

وی اعلام کرد: دانش آموزان به عنوان سربازان ولایت، بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان منشور تربیتی چراغ راه خود می بینند و با هدایت معلمان و مربیان خود در جهت تحقق اهداف آن گام می نهند.
در ادامه رئیس کمیته امداد آبگرم گفت: یکی از سیاست های کمیته امداد امام (ره) توانمندسازی است البته توانمندسازی در جامعه بیشتر با رویکرد تأمین اشتغال و مسکن شناخته می شود ولی توانمندسازی روانی و اجتماعی نیز امر مهمی است.

همت امانی اظهارکرد: برنامه‌های فوق برنامه و تلاش برای روحیه نشاط و شادابی دانش آموزان و گسترش حوزه های مطالعات غیردرسی و آراسته شدن آنان به لباس تقوی و تهذیب و کشف حقایق دنیای پیرامونی و تلاش علمی از جمله اموری است که به نقش آفرینی های دانش آموزان به ویژه دبیرستانی ها در تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب کمک مؤثری می کند.
وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب می تواند ما را در رسیدن به یک تمدن سازی اصولی و همه جانبه کمک کند زیرا اگر قرار است در کشور اتفاقی مبارک صورت گیرد با تمدن سازی از مدارس و مراکز علمی، چنین گامی رقم می خورد.

شایسته ذکر است که در ادامه دانش آموزان شرکت کننده در دوره گام دوم انقلاب که رتبه های برتر را کسب کرده بودند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید