جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۷۳۲
گزارشگر : ۸۰
رئیس کمیته امداد رامند خبرداد:

حمایت 340 حامی از 41 یتیم رامند

(چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸) ۱۴:۲۴

رئیس کمیته امداد رامند گفت: طی هشت ماهه سال جاری 340 حامی برای حمایت از 41 یتیم در قالب طرح اکرام ایتام از فرزندان یتیم حمایت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسن افشار در مراسم تجلیل از پرستاران حامی طرح اکرام ایتام بیان کرد: پرستاران به واقع باید حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهند چراکه ایشان در حالی که خود با مشقات و مشکلات زیادی روبرو بود ولی در عین حال سنگ صبور همراهان و اهل بیت (ع) بود.

وی ادامه داد: حال در میان پرستارانی که چنین رسالت سنگینی را بر عهده دارند، کسانی هستند که حمایت و کمک به ایتام را نیز با تأسی به امیرمومنان حضرت علی (ع) سرلوحه کار خود قرار داده اند.

رئیس کمیته امداد رامند اضافه کرد: در بخش رامند 340 حامی نیکوکار ، حمایت از 40 یتیم تحت حمایت را برعهده دارند و طی هشت ماهه سال جاری بیش از 83 میلیون تومان مساعدت کرده اند.

وی افزود: همچنین 104 حامی در قالب طرح اکرام محسنین بیش از 36 میلیون تومان به 37 فرزند تحت حمایت مساعدت کرده اند.

افشار در معرفی طرح اکرام ایتام عنوان کرد: این طرح از نیمه دوم سال ۷۸ با هدف حمایت از کودکان یتیم و تأمین نیاز‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و ... آغاز شد.

وی توضیح داد: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص و ... اقدام می‌ کنند.

رئیس کمیته امداد رامند خاطرنشان کرد: وجوه واریزی توسط حامیان فقط برای ایتام انتخاب شده از سوی آنان و با توجه به نیت حامیان هزینه شده و چنانچه علاوه بر مبلغ تعهد شده ماهیانه، حامیان گرامی مبالغ بیشتری به حساب کمیته امداد امام (ره) یا ایتام واریز نمایند، با لحاظ کردن نیت و خواسته حامیان هزینه خواهد شد.

وی تأکید کرد: از جمله مزایای این طرح، انتخاب چهره به چهره کودکان نیازمند توسط خیران و حامیان و واریز مستقیم کمک‌های نقدی خیران به حساب آنان است. همچنین حمایت‌ها و کمک‌های حامیان مبتنی بر نیازهای مددجو از جمله معیشت، تحصیلی، درمانی تعریف می‌شود.

افشار یادآورشد: عموم نیکوکاران می توانند کمک های خود به نیازمندان رامند را از طریق کد دستوری # 02814*8877* به نیازمندان اهداء کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید