جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۷۰۴
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خبر داد:

پرداخت بیش از 43 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به نیازمندان قزوینی

(چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۴۶

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی 9 ماهه سال جاری بیش از 43 میلیارد و 780 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به 1475 مددجوی تحت حمایت و متقاضی نیازمند پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در جلسه هسته محرومیت‌زدایی و توانمندسازی بیان کرد: جامعه تحت حمایت کمیته امداد متشکل از گروه ها و سنین مختلف است که به تناسب شرایط، هریک دارای توانایی هایی هستند.

وی ادامه داد: توانمندسازی مددجویان در کمیته امداد با توجه به شرایط مختلف این عزیزان به اجرا درمی آید، بدین ترتیب که برخی از مددجویان به دلیل کهولت سن و شرایط خاص توانایی کار ندارند، برخی دیگر چون زنان سرپرست خانوار به دلیل لزوم حضور بیشتر در خانه، باید در مشاغل خاصی مشغول بکار شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: دقت نظرها در ایجاد اشتغال که حاصل مطالعات و تجربیات گذشته است، بر ایجاد اشتغال مبتنی بر ارزیابی صحیح و ایجاد اشتغال مبتنی بر دانش و مهارت تأکید می کند.

مومنی اعلام کرد: طی 9 ماهه سال جاری بیش از 43 میلیارد و 780 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به هزار و 475 مددجوی تحت حمایت و متقاضی نیازمند پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: کمیته امداد امام (ره) در ایجاد اشتغال بر اولویت ایده های نو در طرح های اشتغال تأکید دارد البته طرح هایی با همین رویکرد در کمیته امداد پیگیری شده که می تواند به تولید برق از انرژی خورشیدی، میوه خشک کنی، پرورش و تولید گیاهان دارویی و بوم گردی اشاره کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: ظرفیت های مختلفی در استان قزوین داریم که لازم است از این ظرفیت ها استفاده شود تا بسترایجاد  اشتغال پایدار برای خانواده ها را ایجاد کنیم، عرصه هایی که به درآمدزایی شایسته منجر می شود.

وی یادآورشد: کمیته امداد امام (ره) با استفاده از طرح های مختلف و اجرای بسته تشویقی کارفرمایی، سیاست اشتغال زایی را برای مددجویان به طور جدی دنبال می کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید