جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۷۰۲
گزارشگر : ۸۰
رئیس کمیته امداد شال خبرداد؛

جمع آوری 148 میلیون و 630 هزار تومان زکات در پنج روستا

(چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۳۲

رئیس کمیته امداد شال گفت: در استمرار برنامه جمع آوری زکات، 148 میلیون و 630 هزار تومان زکات در پنج روستای بخش شال جمع آوری شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد عاملی شالی فراگیر شدن فرهنگ زکات را مستلزم تبیین این دستور الهی در جامعه دانست و بیان کرد: تجربه حضور در میان مردم نشان می دهد که هرگاه برای مردم از وظایف و تکالیفشان به خصوص تکالیف شرعی سخن گفته ایم، پیشگام بوده و حضوری جدی داشته اند.

وی ادامه داد: لازمه حضور مردم پس از آگاه سازی، ایجاد اعتماد است که این مهم در جمع آوری زکات از سوی کمیته امداد امام (ره) برجسته و روشن است.

رئیس کمیته امداد شال اضافه کرد: کمیته امداد امام (ره) در جمع آوری زکات تنها نقش یک موتور محرکه را دارد از این رو در مناطق و روستاهای مختلف حاضر می شویم، پرداخت زکات را یادآوری می کنیم ولی آنچه به عنوان زکات از سوی مردم پرداخت می شود، توسط مردم همان روستا برای نیازمندان همانجا هزینه می شود.

عاملی شالی گفت: طی روزهای گذشته در پنج روستا حاضر شدیم که در مجموع  148 میلیون و 630 هزار تومان زکات جمع آوری شد، از این میزان زکات براساس نیت و اعلام زکات دهندگان بخشی به نیازمندان و بخشی برای پروژه های عمرانی اختصاص یافت.

وی توضیح داد: در روستای زین آباد در مجموع 53 میلیون و 700 هزار تومان جمع اوری شد که 

شش میلیون تومان برای پروژه عمرانی و 47 میلیون و 700 هزار تومان برای محرومان اختصاص یافت همچنین درروستای عبدل آباد  15 میلیون و 500 هزار تومان جمع آوری شد که پنج میلیون تومان برای پروژه عمرانی و 10 میلیون و 500 هزار تومان برای محرومان اختصاص یافت.

رئیس کمیته امداد شال عنوان کرد: در روستای حسین آباد  10 میلیون تومان جمع اوری شد که هشت میلیون تومان برای پروژه عمرانی و دو میلیون تومان برای محرومان اختصاص یافت.

وی اعلام کرد: درروستای طزرک در مجموع  35 میلیون و 580 هزار تومان جمع آوری شد که 14 میلیون تومان برای پروژه عمرانی و 21 میلیون و 580 هزار تومان برای محرومان اختصاص یافت همچنین در شهرک مدرس در مجموع  47 میلیون و 800 هزار تومان جمع آوری شده که 10 میلیون تومان برای پروژه عمرانی و 37 میلیون و 800 هزار تومان برای محرومان اختصاص یافت.

عاملی شالی یادآورشد: زکات دستور الهی است و نباید با تعلل در انجام این تکلیف، برکت را از زندگی فردی و اجتماعی دور کنیم از این رو هر گام برای نهادینه سازی فرهنگ زکات نه تنها به ارتقای جامعه در ابعاد اقتصادی بلکه به رشد فرهنگی، دینی و اجتماعی جامعه نیز منجر می شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید