جزییات خبر

یکشنبه / ۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۶۴۴
گزارشگر : ۸۰
رئیس اداره زکات استان قزوین خبر داد:

جمع آوری بیش از هشت میلیارد و 654 میلیون تومان زکات طی هفت ماهه سال جاری

(یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۲۱

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: طی هفت ماهه سال جاری بیش از هشت میلیارد و 654 میلیون تومان زکات در استان قزوین جمع آوری شده است که 76 درصد از این مبلغ برای نیازمندان و مابقی برای پروژه های عمرانی هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب ا... شهسواری در جشن گلریزان که در مسجد روستای آلتین کُش برگزار شد، بیان کرد: پرداخت زکات یک دستور دینی است و اجرای آن مستحب واجب است.

وی ادامه داد: قرآن کریم در تبیین زکات از آن در کنار نماز یاد کرده است بنابراین اقامه زکات همچون نماز دائمی و مستمر است از این رو لازم است به اهمیت زکات بیش از پیش توجه شود.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: طی هفت ماهه سال جاری بیش از هشت میلیارد و 654 میلیون تومان زکات در استان قزوین جمع آوری شده است که 76 درصد از این مبلغ برای نیازمندان و مابقی برای پروژه های عمرانی هزینه شده است.

وی افزود: طی این مدت بیش از 145 میلیون تومان زکات در منطقه طارم جمع آوری شده 79 درصد از این زکات برای محرومان هزینه شده است.

حجت الاسلام شهسواری خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام (ره) آمادگی دارد تا زکات جمع آوری شده را براساس موازین شرعی و قانونی برای محرومان هزینه کند ولی در صورت آمادگی زکات دهندگان، زکات هر روستا یا منطقه در اختیاز زکات دهندگان قرار می گیرد تا به دست محرومان همان منطقه برسد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر زکات جمع آوری شده در همان روستا یا منطقه برای محرومان هزینه می شود و این قاعده همچنان ادامه دارد البته تأکید ما بر این است که زکات براساس آیات و روایات در گام نخست برای محرومان هزینه شود.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: جمع آوری رسمی زکات در سال 84 با رقم 10 میلیون تومان آغاز شد و امروز از هشت میلیارد تومان گذشته است، باید گفت که مردم آمادگی دارند تا قوانین و موازین شرعی را اجرا کنند و در این میان اطلاع رسانی، اعتمادسازی و مشارکت مردمی نقش مهمی در اجرای بهتر کارها دارد.

وی یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به واسطه ارتباط گسترده خود با اقشار مختلف مردم، این آمادگی را دارد تا در عرصه های مختلف خدمت به محرومان جامعه حضور یابد و این خدمت را با مشارکت مردم پربارتر و پربرکت تر عرضه کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید