جزییات خبر

یکشنبه / ۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۶۴۳
گزارشگر : ۸۰
بخشدار طارم سفلی:

ثمرات پرداخت زکات را در روستاهای مختلف شاهد هستیم

(یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۱۹

بخشدار طارم سفلی گفت: پرداخت زکات ثمره و برکات زیادی دارد و ثمرات پرداخت زکات را در روستاهای مختلف شاهد هستیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علیرضا حسنی در جشن گلریزان که در مسجد روستای آلتین کُش برگزار شد، بیان کرد: اگرچه موضوع زکات امروزه بیشتر شنیده می شود ولی زکات دستور خدای متعال است که برای سعادت ما قرار داده شده است.

وی ادامه داد: اگر به وعده الهی باور داشته باشیم، اجرای زکات برایمان سخت و دشوار نخواهد بود بلکه برای اجرای این دستور الهی پیشقدم نیز می شویم.

بخشدار طارم سفلی عنوان کرد: تجربه های مختلفی برای نیکی کردن و ثمرات آن شنیده ایم، حتی برخی از این مصادیق را در اطراف خود شاهد هستیم بنابراین برای اجرای دستور الهی هم دلیل عقلی و هم دلیل شرعی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت زکات ثمره و برکات  زیادی دارد و ثمرات پرداخت زکات را در روستاهای مختلف شاهد هستیم.

حسنی تصریح کرد: براساس آنچه متولیان امر زکات و مستند به آیات و روایات می گویند، اولویت مصرف زکات با محرومان است و البته می توان زکات را برای پروژه های عام المنفعه هم هزینه کرد و گام هایی که تاکنون در اجرای زکات برداشته شده، خود دلیل واضحی بر وجود ثمرات و برکات اجرای زکات در جامعه دارد.

وی افزود: رویکرد کمیته امداد امام (ره) در خدمت رسانی یکی از بسترهای شایسته برای خدمت رسانی به محرومان است از این رو هم جمع آوری زکات و هم سایر کمک ها برای محرومان، کمیته امداد مرجع معتمد و امینی است.

بخشدار طارم سفلی یادآورشد: تجربه نشان داده است که هرجا مردم در امری مشارکت کرده اند، شاهد رشد و ارتقای خدمات بوده ایم از این رو حضور و مشارکت مردم در کار خیر و نیکوکاری نیز ضمن برکت بخشی، ثمرات فراوانی را برای مشارکت کنندگان خواهد داشت.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید