جزییات خبر

یکشنبه / ۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۶۴۲
گزارشگر : ۸۰
رئیس کمیته امداد طارم:

مشارکت 838 حامی در طرح اکرام ایتام و محسنین

(یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۱۷

رئیس کمیته امداد طارم گفت: 838 حامی نیکوکار در طرح اکرام ایتام و اکرام محسنین برای حمایت از فرزندان تحت حمایت با کمیته امداد همکاری دارند و کمک های خود را به طور مستمر اهداء می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ ایرج محمدی در جشن گلریزان زکات که در مسجد روستای آلتین کُش برگزار شد، بیان کرد: رسیدگی به ایتام و نیازمندان با رویکردهای مختلفی صورت می گیرد تا بتوانیم نیازهای محرومان را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: فرهنگ انفاق و نوع دوستی موجب شده تا اقشار مختلف برای مشارکت در طرح های متنوع خدمت رسانی به نیازمندان حضور داشته باشند.

رئیس کمیته امداد طارم اضافه کرد: نیازمندان مشکلات زیادی دارند که برای رفع موانع زندگی آنها طرح هایی تعریف شده است به عنوان مثال در طرح کوثر برای تأمین جهیزیه دختران تحت حمایت و یا در طرح شفاء برای درمان نیازمندان کمک های مردمی را جمع آوری می کنیم.

وی افزود: در طرح اکرام ایتام فرزندانی تحت حمایت هستند که از نعمت پدر و یا پدر و مادر محروم هستند و در طرح محسنین فرزندانی تحت حمایت هستند که از نعمت پدر و مادر بهره مند هستند ولی سرپرست خانواده به دلایل مختلفی همچون بیماری صعب العلاج توانایی کار نداشته و هزینه های درمانی او نیز بر مشکلات خانواده افزوده است.

محمدی عنوان کرد: در حال حاضر 838 حامی نیکوکار در طرح اکرام ایتام و اکرام محسنین برای حمایت از فرزندان تحت حمایت با کمیته امداد همکاری دارند و کمک های خود را به طور مستمر اهداء می کنند.

وی توضیح داد: در طرح اکرام ایتام 469 حامی ، حمایت مادی و معنوی 39 یتیم را برعهده دارند که طی هفت ماهه سال جاری بیش از 134 میلیون تومان مساعدت کرده اند و در طرح اکرام محسنین نیز 369 حامی برای حمایت مادی و معنوی از 142 فرزند تحت حمایت بیش از 214 میلیون تومان مساعدت کرده اند.

رئیس کمیته امداد طارم خاطرنشان کرد: در طرح اکرام ایتام متوسط کمک حامیان ماهیانه بیش از 41 هزار تومان و متوسط دریافتی ایتام از محل کمکهای حامیان بیش از 493 هزار تومان است و در طرح اکرام محسنین متوسط کمک حامیان ماهیانه بیش از 83 هزار تومان و متوسط دریافتی فرزندان محسنین هم از محل کمکهای حامیان بیش از 215 هزار تومان است.

وی تصریح کرد: کمک های حامیان توسط خودشان به شماره حساب ایتام واریز می شود و در تعیین میزان کمک هیچ گونه محدودیت حداکثری و حداقلی وجود ندارد بنابراین هر حامی به هر میزان که تمایل داشته باشد، به محرومان کمک خواهد کرد.

محمدی اعلام کرد: امروز نیز جشن گلریزان و جمع آوری زکات به طور همزمان برگزار می شود که مبالغ جمع آوری شده تا ریال آخر در میان محرومان همین روستا و البته توسط معتمدان محلی هزینه خواهد شد.

وی یادآورشد: کمیته امداد امام (ره) تنها نقش هدایتگری را دارد از این رو کمک ها و سایر وجوهات شرعی در گام نخست با حضور و مشارکت مردم جمع آوری و با حضور و مشارکت خود آنها برای محرومان صرف می شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید