جزییات خبر

شنبه / ۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۶۱۸
گزارشگر : ۸۰
طی هشت ماهه سال جاری رخ داد؛

پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به 79 مددجوی آبگرمی

(شنبه ۷ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۳۳

رئیس کمیته امداد آبگرم گفت: طی هشت ماهه سال جاری مبلغ دو میلیارد و 684 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به 79 مددجوی تحت حمایت پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ همت امانی در کلاس آموزش ترویج دامداری و پایدارسازی طرح های اشتغال که برای مددجویان تحت حمایت در آبگرم برگزار شد، بیان کرد: اساس کار ما در نهاد مقدس کمیته امداد توانمندسازی ولی نعمتان تحت حمایت است.

وی ادامه داد: رفع فقر و محرومیت در جامعه و بهبود زندگی و معیشت افراد به ایجاد درآمد و ارتقای منابع درآمدی بازمی گردد از این رو نمی توان بدون اشتغال، انتظار استقلال معیشتی مددجو را داشت.

رئیس کمیته امداد آبگرم اضافه کرد: محرومیت زدایی با توانمندسازی گره خورده است از این رو لازم است سیاست های اشتغال زایی با قوت و جدیت استمرار یابد.

وی افزود: یکی از برنامه های مرتبط با اشتغال زایی، آگاه سازی و ایجاد  بستر آموزش است تا زمینه اشتغال مددجویان فراهم شود چراکه مددجو بعد از بروز مشکل در زندگی، به بازتوانی فکری و ذهنی برای آمادگی برای حضور مجدد در عرصه جامعه نیازمند است.

امانی خاطرنشان کرد: طی هشت ماهه سال جاری مبلغ دو میلیارد و 684 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به 79 مددجوی تحت حمایت پرداخت شده است.

وی اعلام کرد: در این مدت 60 نفر از مددجویان از برنامه های آموزشی نیز بهره مند شده اند و برای 10 نفر از مددجویان نیز از طریق کاریابی ، اشتغالزایی محقق شده است.

شایسته ذکر است که کلاس آموزش ترویج دامداری و پایدارسازی طرح های خودکفایی با تعامل و همکاری اداره جهاد کشاورزی شهرستان آوج برای 110نفر از مجریان طرح های دامداری برگزار شد.

در این دوره در خصوص ارائه خدمات سازمان مذکور و چگونگی توزیع کودهای شیمیایی و ارقام محصولات کشاورزی مطالبی ارائه شد و برنامه آموزش علمی با توضیحات مربی دوره در مورد نگهداری مراتع و کاشت گندم و جو ارائه شد.

شرکت کنندگان پس از طی دوره و شرکت در آزمون، گواهی فنی و مهارتی از جهاد کشاورزی دریافت می کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید