جزییات خبر

چهارشنبه / ۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۸:۴۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۶۰۰
گزارشگر : ۸۰
طی هشت ماهه سال جاری محقق شد؛

اشتغال زایی 549 مددجو در قزوین

(چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸) ۱۸:۴۷

رئیس کمیته امداد قزوین گفت: طی هشت ماهه سال جاری برنامه اشتغال زایی در سطح شهر قزوین برای 549 مددجوی تحت حمایت اجرایی شده است.

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی اصغر کشاورز حسین آبادی توانمندسازی مبتنی بر اشتغال زایی را رویکرد اساسی و موثر فقرزدایی دانست و بیان کرد: زمانی که مددجو بتواند برای اداره زندگی خود درآمد داشته باشد، ارتباط  خانواده مددجو با نیکوکاران برای دریافت کمک قطع می شود و همین نقطه مهم سرآغاز توانمندسازی حقیقی است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با هدف ایجاد بسترهای لازم برای توانمندسازی که مبتنی بر تطابق با توانایی های فردی است که در همین راستا برنامه آموزشی مددجویان را نیز پیگیری می کنیم.

رئیس کمیته امداد قزوین اضافه کرد: طی هشت ماهه سال جاری برنامه اشتغال زایی در سطح شهر قزوین برای 549 مددجوی تحت حمایت اجرایی شده است.

وی توضیح داد: اشتغال زایی این تعداد از مددجویان از طریق پرداخت تسهیلات بانکی، معرفی به کاریابی و آموزش فنی حرفه ای صورت گرفته که در مجموع اعتباری بیش از سه میلیارد و 816 میلیون تومان بار مالی داشته است.

کشاورز حسین آبادی خاطرنشان کرد: ضمن تعامل و ایجاد تفاهم نامه با بانک های عامل  و صندوق امداد ولایت تعداد 167 فقره تسهیلات وام اشتغال بند ( ب) تبصره 16 قانون بودجه به مبلغ بیش از سه میلیارد و 735 میلیون تومان به واجدین شرایط پرداخت شده است که از مجموع 167 فقره تعداد 71 فقره توسط صندوق امداد ولایت و تعداد 96 فقره نیز از طریق سایر بانکها  پرداخت شده است.

وی گفت: تعداد 327 نفر از واجدین شرایط و مستعدین اشتغال شناسایی و به سازمان فنی حرفه ای جهت آموزش در رشته های مختلف معرفی شده اند که برای آموزش آنها 682 میلیون تومان هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد قزوین عنوان کرد: یکی از برنامه های توانمندسازی این نهاد، ارائه بسته تشویقی به کارفرمایان واحدهای تولیدی و صاحبان مشاغل دارای مجوز است که در این راستا به ازای هر مددجوی این نهاد که در واحد تولیدی مشغول بکار می شود، تسهیلات به کارفرما پرداخت خواهد شد. وی اظهارکرد: این نهاد در تعامل و ایجاد تفاهم نامه با کارفرمایان و صاحبان مشاغل دارای مجوز طی هشت ماهه گذشته اشتعال 55 نفر از مددجویان واجد شرایط این نهاد را با قید بیمه و ارائه تضمین سه‌ ساله در واحدهای اجرایی کرده است که کارفرمایان بکارگیرنده مددجویان برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک‌ها معرفی شده اند.

کشاورز حسین آبادی یادآورشد: کمیته امداد امام (ره) محور خدمت رسانی خود را بر اشتغال و توانمندسازی قرار داده است تا بستر محرومیت زدایی به معنای واقعی محقق شود.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۴۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید