جزییات خبر

سه شنبه / ۳ دی ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۵۵۹
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین خبر داد:

کمک بیش از پنج میلیارد تومانی مردم استان قزوین به ایتام

(سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۳۵

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی هفت ماهه سال جاری مردم نیکوکار استان قزوین بیش از پنج میلیارد و 179 میلیون تومان برای کمک به ایتام تحت حمایت کمیته امداد مساعدت کرده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی بیان کرد: رسیدگی به ایتام و نیازمندان امری است که مورد تأکید است به طوری که در بیان و عمل انبیای الهی (ص) و ائمه اطهار (ع) رسیدگی به نیازمندان برجسته و برای ما درس آموز است.

وی ادامه داد: امروز که در جامعه ما دشمن به دنبال کوچک کردن سفره مردم و ایجاد نارضایتی و فشار به اقشار مختلف مردم است، باید مراقبت کنیم تا از فشار مضاعف به نیازمندان پیشگیری شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: طی هفت ماهه سال جاری مردم نیکوکار استان قزوین بیش از پنج میلیارد و 179 میلیون تومان برای کمک به ایتام تحت حمایت کمیته امداد مساعدت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در واقع این کمک ها از سوی 14 هزار و 226 حامی صورت گرفته که برای حمایت از هزار و 614 یتیم در طرح اکرام ایتام مشارکت دارند.

فرهادی توضیح داد: براساس آمار هفت ماهه سال جاری استان قزوین همچنان در میانگین کمک به ایتام بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد چراکه متوسط سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت از محل کمکهای حامیان نیکوکار، ماهانه بیش از 458 هزار تومان است.

وی تصریح کرد: نکته جالب توجه در طرح اکرام ایتام این است که از مبلغ پنج میلیارد و 179 میلیون تومان کمک حامیان طی هفت ماه، بیش از سه میلیارد و 499 میلیون تومان یعنی حدود 68 درصد به صورت نقدی و مابقی کمک ها غیرنقدی بوده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: یکی از مسائلی که در طرح اکرام ایتام نیاز به اطلاع رسانی داریم این است که کسی تصور نکند که برای کمک به ایتام باید با ارقام بالا و میلیونی وارد شد چراکه با رقم ماهیانه 10 هزار تومان هم می توان در طرح اکرام ایتام مشارکت داشت.

وی اعلام کرد: هر یک از حامیان پس از عضویت در طرح اکرام ایتام، شماره کارت بانکی یتیمی که حمایت آن را پذیرفته، دریافت می کند و به صورت مستقیم کمک خود را به حساب فرزند معنوی خود واریز می کند.

فرهادی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار تنها با یک بار مراجعه به دفاتر کمیته امداد می توانند در طرح اکرام ایتام عضو شوند البته در این مراجعه، خود افراد می توانند یتیم مورد نظر را به لحاظ شرایط و یا نیت خویش از روی شناسنامه های تهیه شده، انتخاب کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید