جزییات خبر

دوشنبه / ۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۵۴۱
گزارشگر : ۸۰
رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین خبرداد؛

هزینه‌کرد زکات جمع‌آوری شده در قزوین برای محرومان

(دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۴۱

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: طی هفت ماهه سال جاری بیش از هشت میلیارد و 874 میلیون تومان زکات جمع آوری شده که 76 درصد آن برای محرومان و نیازمندان هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب ا... شهسواری در شب نشینی زکات که در شهرک نصرت آباد برگزار شد، بیان کرد: زکات دستوری الهی است که در حال فراموشی بود ولی با تدبیر رهبر معظم انقلاب، شورای زکات در کشور تشکیل شد تا این فریضه الهی احیا و اجرایی شود.

وی ادامه داد: شورای زکات در استان ها و شهرستان ها نیز تشکیل شده است که هدف آن اجرای دستور الهی و آگاه سازی برای هزینه کرد این وجوه شرعی برای محرومان و نیازمندان است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: طی هفت ماهه سال جاری بیش از هشت میلیارد و 874 میلیون تومان زکات جمع آوری شده که 76 درصد آن برای محرومان و نیازمندان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: برنامه و تلاش کمیته امداد امام (ره) محدود به جمع آوری پول تحت عنوان زکات نیست چراکه زکات هر روستا و یا هر منطقه را در اختیار زکات دهندگان و بزرگان همان محل قرار می دهیم تا برای نیازمندان هزینه کنند.

حجت الاسلام شهسواری تصریح کرد: حتی ریالی از زکات یک روستا برای روستای دیگر هزینه نمی شود چراکه زکات نیز مانند صدقه و یا سایر کمک های مردمی وجوه شرعی محسوب شده و باید براساس اصول شرعی و رعایت امانتداری را مصرف شود.

وی عنوان کرد: هدف کمیته امداد خدمت به نیازمندان و محرومان است و برای انجام یک کار نیک و ارزشمند، هیچ گاه موازین شرع و قانون را نقض نمی کنیم از همین رو تمامی مبالغ جمع آوری شده برای زکات، همچون سایر کمک های مردمی در منطقه جمع آوری شده، هزینه می شود.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان با اشاره به اظهارات یکی از کشاورزان برای هزینه کرد زکاتش برای جهیزیه یک دختر نیازمند خاطرنشان کرد: هدف کمیته امداد نیز همین است که با پول زکات گره ای از کار مردم باز کنید و حال اگر این گره به دست خود مردم باز شود، ارزش والایی خواهد داشت.

حجت الاسسلام شهسواری تأکید کرد: کمیته امداد امام (ره) همه فعالیت های خود را به صورت روشن ارائه می کند و با ایجاد مراکز نیکوکاری ضمن مشارکت بیشتر مردم در عرصه نیکوکاری، آگاهی و آشنایی مردم با خدمات و میزان آن بیشتر می شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید